logo

ASUS P9X79 DELUXE: první základní deska s paticí LGA 2011 a certifikaci Intel

ASUS představuje první základní desku s paticí LGA 2011, která získala certifikaci Intel Extreme Memory Profile (XMP). Jedná se o model P9X79 DELUXE, který charakterizuje operační paměť s frekvencí 2400 MHz.

V zájmu propagace výkonných operačních pamětí, které splňují nároky nejmodernějších her a přetaktování, podporuje společnost Intel spolu se svými partnery ASUS a Kingston aktivní zavádění XMP standardů. Předpokladem je, aby základní deska podporovala vysoké napětí operační paměti, nabízela flexibilní časování, široké možnosti ladění a vysoké rychlosti. ASUS P9X79 DELUXE s frekvencí až 2400 MHz je první základní deskou postavenou na čipové sadě X79, která certifikaci XMP získala.

XMP je oficiální program společnosti Intel spočívající v testování a certifikaci základních desek. Tato certifikace je pak pro uživatele zárukou vyšší spolehlivosti, bezpečnosti, stability při přetaktování i výkonu. Tímto certifikátem jsou označeny desky, které překonávají specifikace základního referenčního provedení. Certifikaci XMP získala základní deska P9X79 DELUXE při použití čtyřkanálových operačních pamětí Kingston HyperX. Jedná se o výsledek dlouhodobé spolupráce společnosti ASUS s předními výrobci operačních pamětí.

Rekord v rychlosti operační paměti na X79 - 2700 MHz

Vzhledem k podpoře rychlejších operačních pamětí a stabilnějšímu přetaktování sehrála základní deska Rampage IV Extreme významnou roli při demonstraci možného zrychlení operační paměti na platformě Intel X79. Nedávno sloužila jako základ systému, který využíval operační paměti DDR3 s frekvencí 2700 MHz - konfiguraci s celkovou kapacitou 16 GB složenou z operačních pamětí G.Skill Ripjaws Z DDR3-2400 (4 × 4 GB) s napětím 1,65 V.

Když technici ze společnosti ASUS použili 64 GB paměti G.Skill Ripjaws Z DDR3-2133 (8 × 8 GB) při napětí 1,5 V na základní desce P9X79 DELUXE, dosáhla rychlost operační paměti 2133 MHz. Tím ukázali možnosti vysoce stabilního přetaktování při osazení všech paměťových modulů. Při vývoji základních desek od společnosti ASUS jsou testovány stovky paměťových modulů od všech hlavních výrobců RAM, což uživatelům dává jistotu, že jimi zvolené řešení bude se základní deskou ASUS kompatibilní.

Před uvedením do prodeje jsou základní desky rovněž podrobeny přísným testů přetaktování, které zajišťují, že každý model zvládne výkon daleko za hranicí referenčních specifikací.

Provedení s 8 DIMM

Základní desky P9X79 a Rampage IV Extreme disponují vyspělými funkcemi, které uživatelům umožňují naplno využít výkonné procesory Intel Core i7 druhé generace a až 8 čtyřkanálových paměťových modulů DDR3 DIMM s celkovou kapacitou až 64 GB. Uživatelé si tak zvolí kapacitu operační paměti dle svých potřeb a možností - například osm sad po 4 GB - neboť toto provedení nabízí dostatek prostoru pro různé varianty.

Skutečným základem pro pořádné přetaktování je však samotná konstrukce základní desky a její rozložení. Mezi použitými technologiemi najdete například digitální systém napájení ASUS New DIGI+ Power Control, který se stará o regulaci napětí CPU a DRAM. Právě toto řešení nabízí vyšší flexibilitu i účinnost, a tvoří základ výrazně většího potenciálu přetaktování.

Základní desky ASUS

V současné době je společnost ASUS jedním z největších prodejců na světě a těší se velmi kladné odezvě zákazníků. To ostatně dokládá i řada ocenění, která základní desky společnosti ASUS zásluhou svých průkopnických inovací získaly. Připomeňme například technologie New DIGI+ Power Control nebo Dual Intelligent Processors, zajišťující zvýšení výkonu a současně snížení spotřeby energie, či speciální architekturu Thermal Armor a Thermal Radar pro ochranu základní desky před vysokými teplotami.

Základní desky ASUS Republic of Gamers (ROG) nabízejí prakticky neomezený potenciál pro ladění výkonu a přetaktování a dlouhodobě drží několik světových rekordů. Exkluzivní funkce a technologie od společnosti ASUS, mezi něž patří také USB 3.0 Boost s podporou UASP, USB BIOS Flashback či UEFI BIOS s režimem EZ Mode demonstrují odhodlání společnosti ASUS vytvářet vyspělé technologie, které nabídnou nejen nevšední výkon, ale budou rovněž ohleduplné k životnímu prostředí.

Další články k tématům - BIOS - Core - CPU - DDR3 - DRAM - Extreme - HyperX - Kingston - LGA - RAM - Rampage - ROG - UASP - UEFI - vývoj - XMP

Článek ze dne 6. prosince 2011 - úterý

Další články od ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.

ASUS P9X79 DELUXE: první základní deska s paticí LGA 2011 a certifikaci Intel

ASUS USB 3.0 Boost: technologie pro zvýšení výkonu USB 3.0

ASUS 9 Series: základní desky pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS připravené na příští generaci 22nm procesorů Intel a PCI Express 3.0

ASUS HD 6770 DirectCU Silent: grafická karta s výkonným pasivním chladičem

ASUS Republic of Gamers MARS II: nejvýkonnější grafická karta roku

ASUS F1A75-I DELUXE: základní deska pro HTPC

ASUS P8B WS: základní deska pro potřeby profesionálních grafiků a designérů

Základní desky ASUS pro procesory AMD Llano

Grafické karty ASUS ROG MATRIX GTX 580

ASUS představuje nové základní desky AMD 9 Series

ASUS GTX 560 DirectCU II TOP: grafická karta s přetaktováním na 925 MHz

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

DIGITON Motherboard City: online hra o základní desky ASUS

ASUS HD 6770 DirectCU a HD 6750 Formula: nové grafické karty se speciální konstrukcí

ASUS NAS-M25: dvoupozicové úložiště pro gigabitovou LAN síť

ASUS HD 6670, HD 6570 a HD 6450: nové grafické karty s AMD jádrem a nízkou spotřebou

ASUS GT 520: nízkoprofilová grafická karta pro HTPC

ASUS P6X58-E WS: základní deska pro pracovní stanice

ASUS E35M1: základní desky s platformou AMD Brazos

ASUS GTX 590: nová duální grafická karta

ASUS HD 6990: high-end duální grafická karta ze stáje AMD

Základní desky ASUS jsou kompatibilní s procesory AM3+

Grafické karty ASUS GTX550 Ti DirectCU

ASUS WL-330N3G: kapesní bezdrátový router

ASUS DSL-N10: ADSL modem a WiFi router

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením

Nové základní desky ASUS pro Sandy Bridge

Základní desky a notebooky ASUS s podporou procesorů Intel Core druhé generace