logo

Základní desky a notebooky ASUS s podporou procesorů Intel Core druhé generace

ASUS představuje řadu základních desek a notebooků s podporou procesorů Sandy Bridge Intel Core druhé generace. Základní desky řad P8P67 a P8H67 jsou postavené na čipových sadách Intel P67 a H67.

Notebooky řad G, K, N a VX7 od společnosti ASUS jsou nyní nově vylepšeny o druhou generaci procesorů Intel Core obsahující technologie Smart Performance a Intel Turbo Boost Technology 2.0, které zvyšují možnosti multitaskingu - tedy možnost zvládat více spuštěných aplikací najednou s výborným grafickým a multimediálním výkonem.

Notebooky ASUS s procesory Intel Core druhé generace

Na veletrhu CES 2011 představil ASUS celou řadu přenosných PC, které jsou postaveny na nových procesorech Intel. Patří mezi ně herní notebooky z edice Republic of Gamers (ROG) G53Sw a G73Sw vybavené 3D displeji. Vylepšené notebooky řady K využívají chladicí systém IceCool, který zaručuje lepší chlazení a nabízí uživatelům mobilních zařízení zcela nové ovládání.

Notebooky řady N nabízejí uživatelům nový standard zvuku v PC. Využívají exkluzivní technologii ASUS SonicMaster, která zaručuje v kategorii přenosných počítačů nadprůměrný zvuk. Notebook ASUS-Automobili Lamborghini VX7 se nechal inspirovat luxusním designem italských supersportovních vozů, čemuž odpovídá i vysoký výpočetní výkon.

Základní desky ASUS řady P8P67

Nové základní desky ASUS jsou vybaveny technologií Dual Intelligent Processors 2, která se skládá ze dvou vestavěných koprocesorů zaručujících optimalizovanou spotřebu energie a lepší řízení výkonu. Mezi další exkluzivní technologie ASUS patří ovládaní rozhraní systému EFI BIOS pomocí myši, správa BT GO! Bluetooth a centrum aplikací AI Suite II.

Kromě řady základních desek P8P67 vyvinul ASUS i další modely desek založených na čipové sadě P67 - Republic of Gamers (ROG) Maximus IV Extreme, odolná desku TUF Series SABERTOOTH P67 a desku pro pracovní stanice P8P67 WS Revolution.

Technologie ASUS Dual Intelligent Processors 2 s funkcí DIGI+ VRM

Tuto technologii tvoří jednotky EPU (Energy Processing Unit) a TPU (TurboV Processing Unit), které umožňují úsporu energie a zároveň vyšší výkon počítače. Technologie Dual Intelligent Processors 2 druhé generace přidává inovativní funkci DIGI+ VRM - nový standard digitální správy napájení. Funkce DIGI+ VRM nahrazuje analogové ovladače (VRM) digitálním programovatelným mikroprocesorem, který plně zastane napájecí systém procesoru VRD 12 od společnosti Intel, takže nedochází k převodu mezi digitálním a analogovým signálem. Technologie DIGI+ VRM pracuje na elementární úrovni systému, zlepšuje proto výkon PC skutečně od základů, rozšiřuje možnosti přetaktování a zvyšuje energetickou účinnost, spolehlivost a stabilitu systému.

Řízení napájení v rukou uživatele

Technologie DIGI+ VRM obsahuje i uživatelsky přívětivé rozhraní, díky němuž je digitální řízení napájení okamžitě dostupné. Pět režimů ladění nabízí větší přesnost při nastavování křivky napájení, proudu procesoru, frekvence VRM, fáze napájení a zpracování úloh. Vylepšené digitální řízení uživatelům umožňuje naprosto přesné úpravy hodnot, čímž se zvyšuje efektivita a potenciál pro přetaktování. Technologie DIGI+ VRM umožňuje rozšířenou frekvenci VRM, čímž snižuje napětí procesoru a na polovinu redukuje elektromagnetické záření, což zaručuje lepší stabilitu systému.

Intuitivní ovládání

Všechny základní desky řad P8P67 a P8H67 obsahují exkluzivní technologii EFI od společnosti ASUS, která uživatelům umožňuje přístup do systému BIOS pomocí intuitivního ovládání myší a uživatelsky přívětivého grafického rozhraní. Na rozdíl od starých textových rozhraní tradičních verzí systému BIOS je se systémem EFI BIOS správa PC velmi přehledná.

Na základě rozsáhlého výzkumu společnosti ASUS a zpětné vazby uživatelů byly nejčastěji používané funkce systému BIOS integrovány do režimu EZ systému EFI BIOS, který umožňuje rychlejší správu systému, nastavení výkonu a správu priority spuštění pomocí přetahování ikon.

Další přidané funkce

Základní desky řady P8P67 obsahují také systém BT GO! Bluetooth. Ten umožňuje rychlé připojení k zařízením Bluetooth a nabízí sedm funkcí – Folder Sync, BT Transfer, Personal Manager, Shoot and Send, BT to Net, Music Player a jedinečnou funkci BT Turbo Remote. Zvláště poslední uvedená je opravdu unikátní, neboť mění synchronizovaná zařízení Bluetooth na dálkové ovládání např. přehrávače médií v PC. S funkcí BT Turbo Remote mohou uživatelé dokonce i restartovat a vypínat svůj systém prostřednictvím zařízení Bluetooth, aniž by se museli nacházet poblíž počítače.

AI Suite II, další z exkluzivních funkcí ASUS, nabízí přístup k řadě obslužných programů pro vylepšování, monitorování a správu systému.

Uživatelé všech novinek mohou rovněž využívat výhod rychlého rozhraní USB 3.0, SATA 6 Gb/s a hardwarově akcelerovaného připojení Intel Gigabit LAN.

Další články k tématům - BIOS - Bluetooth - CES 2011 - DIGI - EFI - EPU - G53Sw - G73Sw - H67 - Intel - LAN - Notebook - P67 - P8H67 - P8P67 - ROG - SABERTOOTH - SATA - VRD - VRM - VX7

Článek ze dne 10. ledna 2011 - pondělí

Další články od ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.

ASUS P9X79 DELUXE: první základní deska s paticí LGA 2011 a certifikaci Intel

ASUS USB 3.0 Boost: technologie pro zvýšení výkonu USB 3.0

ASUS 9 Series: základní desky pro novou platformu AMD AM3+

Základní desky ASUS připravené na příští generaci 22nm procesorů Intel a PCI Express 3.0

ASUS HD 6770 DirectCU Silent: grafická karta s výkonným pasivním chladičem

ASUS Republic of Gamers MARS II: nejvýkonnější grafická karta roku

ASUS F1A75-I DELUXE: základní deska pro HTPC

ASUS P8B WS: základní deska pro potřeby profesionálních grafiků a designérů

Základní desky ASUS pro procesory AMD Llano

Grafické karty ASUS ROG MATRIX GTX 580

ASUS představuje nové základní desky AMD 9 Series

ASUS GTX 560 DirectCU II TOP: grafická karta s přetaktováním na 925 MHz

Základní desky ASUS s čipovou sadou Intel Z68

DIGITON Motherboard City: online hra o základní desky ASUS

ASUS HD 6770 DirectCU a HD 6750 Formula: nové grafické karty se speciální konstrukcí

ASUS NAS-M25: dvoupozicové úložiště pro gigabitovou LAN síť

ASUS HD 6670, HD 6570 a HD 6450: nové grafické karty s AMD jádrem a nízkou spotřebou

ASUS GT 520: nízkoprofilová grafická karta pro HTPC

ASUS P6X58-E WS: základní deska pro pracovní stanice

ASUS E35M1: základní desky s platformou AMD Brazos

ASUS GTX 590: nová duální grafická karta

ASUS HD 6990: high-end duální grafická karta ze stáje AMD

Základní desky ASUS jsou kompatibilní s procesory AM3+

Grafické karty ASUS GTX550 Ti DirectCU

ASUS WL-330N3G: kapesní bezdrátový router

ASUS DSL-N10: ADSL modem a WiFi router

Grafické karty ASUS DirectCU II s dvouventilátorovým chlazením

Nové základní desky ASUS pro Sandy Bridge

Základní desky a notebooky ASUS s podporou procesorů Intel Core druhé generace