logo

GRISOFT a Centrum.cz nabízí profesionální ochranu pro osobní počítače zcela zdarma

GRISOFT, dodavatel bezpečnostního software AVG, a internetový portál Centrum.cz nabízejí uživatelům internetu bezplatný přístup k profesionální ochraně před škodlivým software. Půlroční licenci k využívání AVG Anti-Malware získá od 20. listopadu každý, kdo si na svém počítači nastaví jako domovskou stránku www.centrum.cz.

AVG Anti-Malware poskytuje svým uživatelům vysokou úroveň ochrany proti počítačovým virům a programům kategorie spyware, které se snaží ukrást citlivá data v podobě čísel bankovních karet či hesel k nejrůznějším online službám.

Pokud budou mít uživatelé nastavenu domovskou stránku Centrum.cz, mohou tento kvalitní produkt, obsahující antivir a antispyware, používat včetně nepřetržité technické podpory i aktualizací zcela zdarma po dobu 6 měsíců. Po této době si budou moci takto registrovaní uživatelé prodloužit licenci za zvýhodněnou cenu na dobu jednoho roku nebo dvou let. Jestliže nabídku nevyužijí, program AVG se přestane aktualizovat a detekovat nové škodlivé kódy. Žádnou podobnou akci konkurence nenabízí.

"Současná situace na internetu představuje velmi vysoké riziko pro uživatele, kteří často zabezpečení svých počítačů podceňují," vysvětluje Karel Obluk, technický ředitel společnosti GRISOFT. "Pracovní stanice na síti bez jakékoli ochrany a bez aktuální verze operačního systému v průměru do jedné hodiny podlehne útokům. Centrum.cz je významný portál a naše společná akce je proto podle mého názoru tím správným krokem k ochraně všech uživatelů před internetovými hrozbami."

"Za jeden zářijový den naše stránky navštívilo 712 tisíc uživatelů, měsíční čísla za všechny portály hovoří o více jak 5 miliónech uživatelů a návštěvnost internetu stále roste. Pokud vezmeme v potaz fakt, že 80 % počítačů není dostatečně chráněno, čistě teoreticky nám vyjde, že zhruba 4 milióny uživatelů českých portálů žije ve falešném pocitu bezpečí, protože jim někdo může zcela zásadně zasáhnout do domácího rozpočtu nebo soukromí. Proto jsme se rozhodli nabídnout s naším partnerem program, který toto nebezpečí dokáže velmi výrazně snížit," uvedl Pavel Krbec, produktový šéf Centrum.cz.

Článek ze dne 21. listopadu 2007 - středa

Další články od AVG Technologies CZ s.r.o.