logo

GRISOFT AVG spolehlivě chrání i Windows Vista

Nejnovější testy Virus Bulletin prokázaly 100% úspěšnost AVG při odhalování virů v nové verzi operačního systému Microsoft Windows ...

GRISOFT, dodavatel antivirového software AVG, svým zákazníkům oznamuje zisk dalšího ocenění VB100 pro AVG Anti-Virus 7.5 Professional ve verzi pro operační systém Windows Vista. Toto ocenění znamená, že v testu, pořádaném odborným časopisem Virus Bulletin, odhalil systém AVG všechny viry ze skupiny "In the Wild" nebo také "všechny aktuálně se šířící viry", a je tedy plně připraven chránit uživatele nového operačního systému společnosti Microsoft. Kvalitu AVG Anti-Viru pro 32b i 64b verzi Windows Vista dokládá také právě udělená certifikace nezávislé autority ICSA Labs i pro tuto platformu.

"Úzká spolupráce s Microsoftem při vývoji nástrojů pro zajištění ochrany počítačů v testovacích verzích Windows Vista, stejně jako příprava na uvedení finální verze tohoto operačního systému, pro nás představuje významnou zkušenost," uvedl Karel Obluk, technický ředitel a jednatel společnosti GRISOFT. "S jistotou nyní můžeme prohlásit, že uživatelé našich bezpečnostních produktů budou i s novým operačním systémem připraveni čelit širokému spektru internetových hrozeb a útoků."

Virus Bulletin patří k nejuznávanějším autoritám v oblasti antivirové ochrany. Redakce časopisu pravidelně testuje schopnost desítek bezpečnostních produktů odhalit aktuální rizika v různých operačních systémech. AVG uspěl nejen v únorovém testu na Windows Vista, ale 100% úspěšnost si na osobních počítačích udržuje od dubna 2004.

GRISOFT nabízí uživatelům Windows Vista ochranu proti široké škále internetových hrozeb, mezi něž patří viry, trojské koně, nevyžádané reklamy, dialery, červy a nástroje pro odposlech citlivých údajů. Všechny produkty AVG ve verzi 7.5 nabízejí automatické aktualizace a jednotné přehledné uživatelské rozhraní. Komerční verze navíc v ceně licence obsahují právo na využívání nepřetržité technické podpory.

O Virus Bulletin

Virus Bulletin vychází od roku 1989 a poskytuje uživatelům PC pravidelné informace o počítačových virech a dalším malware, jejich detekci, odstranění a obnovení narušených programů a dat.

Hlavní prioritou VB je redakční nezávislost. Od prvního čísla zůstává redakce mimo vliv marketingových kampaní a prodejních sloganů dodavatelů bezpečnostního software. Jediným cílem redakce VB je nabízet čtenářům informace o aktuálním vývoji ve světě počítačové bezpečnosti a boji proti počítačovým hrozbám.

O ICSA Labs

ICSA Labs se jako nezávislá divize společnosti Cybertrust soustředí na testování a certifikace bezpečnostních produktů. Stovky dodavatelů bezpečnostních řešení předkládá laboratořím ICSA své produkty k posouzení a certifikaci. Certifikát ICSA Labs nabízí záruku, že zakoupený produkt prošel certifikačním procesem, který objektivně hodnotil skutečné vlastnosti produktu.

ICSA Labs stanovily standardy pro produkty v oblasti informační bezpečnosti a certifikují více než 95 % antivirů, firewallů, IPSec VPN řešení, kryptografických systémů a anti-spyware produktů dostupných na trhu.

Článek ze dne 13. února 2007 - úterý

Další články od AVG Technologies CZ s.r.o.