logo

GRISOFT představuje novou finanční ředitelku

GRISOFT, dodavatel bezpečnostního software AVG, znovu v krátké době výrazně posílil svůj top management. Finanční ředitelkou skupiny GRISOFT se stala Petra Sokolová, která doposud působila na stejné pozici ve společnosti RPG Advisors a.s. a byla současně i předsedkyní dozorčí rady důlní firmy OKD a.s.

"GRISOFT je jednou z nejdynamičtějších tuzemských společností s dalším potenciálem světového růstu, proto jsem tuto nabídku ráda přijala," řekla finanční ředitelka Petra Sokolová. "GRISOFT je již dnes zastoupen prakticky na všech světových trzích a jednou z možností dalšího růstu jsou akvizice. Při první z nich získal GRISOFT v roce 2006 německou firmu ewido networks, specializovanou na anti-spyware. Právě plány na další mezinárodní rozvoj jsou velmi zajímavé."

Dosavadní finanční ředitel Tomáš Hawerland se stal ředitelem nově vytvořeného oddělení controllingu. "Za uplynulé tři roky vzrostly tržby GRISOFTu více než sedminásobně a celá firma se z lokálního, téměř rodinného podniku, změnila v globálního hráče, který šlape na paty světovým lídrům v oboru," uvedl Hawerland. "Tomu musí odpovídat i vnitřní struktura společnosti a posilování manažerského týmu lidmi s bohatými mezinárodními zkušenostmi."

V minulých letech firma vykazovala až 100 % meziroční růst a její produkty nyní chrání počítače ve 150 zemích celého světa.

Petra Sokolová

Článek ze dne 25. května 2007 - pátek

Další články od AVG Technologies CZ s.r.o.