logo

Podle AVG se Microsoft nabídkou bezplatného antivirového programu pouští do obtížné bitvy

Společnost AVG, světový poskytovatel antivirových programů a programů pro zabezpečení internetu s více než 85 miliony uživateli ve 167 zemích, reaguje na oznámení Microsoftu, která chce v polovině příštího roku nabídnout uživatelům bezplatný antivirový program.

Společnost AVG, která již více než osm let nabízí bezplatný antivirový software uživatelům po celém světě, uvedla některé problémy, kterým bude muset společnost Microsoft čelit v oblasti podpory bezplatného antivirového softwarového produktu, z nichž nejdůležitější jsou zejména enormní mimořádné náklady, které vzniknou v oblasti služeb zákazníkům a podpory, stejně jako soustavné řízení produktů a aktualizace.

Společnost Microsoft bude muset také nejspíš čelit reakcím nespokojených partnerů, na jejichž marže a prodej bude mít bezplatná nabídka produktů negativní dopad, jak se domnívá společnost AVG.

"Již více než osm let si společnost AVG uvědomuje rostoucí světovou hrozbu, kterou škodlivý software představuje, a reaguje na ni svou nabídkou bezplatných a komplexních nástrojů pro boj proti počítačovým virům, spywaru, malwaru a internetovým hrozbám," řekl J.R. Smith, generální ředitel společnosti. "Společnost Microsoft chce kráčet v našich stopách a díky tomu bude možné určitě lépe bojovat proti základním i méně složitým hrozbám. Hlavní hrozbou v tomto scénáři je však pro společnost Microsoft její vlastní zisk a vztahy s jejími partnery."

Společnost AVG rovněž podtrhla problémy, kterým společnost Microsoft čelí, aby udržela tempo s rostoucím šířením nových a stále nebezpečnějších online hrozeb. Společnost Microsoft často spoléhá na své měsíční aktualizace (tzv."patch Tuesday") pro aktualizaci svých současných antivirových produktů, čímž ponechává uživatele počítačů ohrožené botnety a dalšími škodlivými útoky. Co je důležité, že bezplatný antivirový program společnosti Microsoft, bude mít ještě méně ochranných funkcí než současná nabídka OneCare, a ohrožení uživatelů počítačů rychle se šířícími viry a dalšími hrozbami se tak ještě zvýší.

Ze statistik vyplývá, že problém eskaluje. Napadení počítačů škodlivými kódy vzrůstá geometrickou řadou. Výzkumný tým společnosti AVG uvádí, že denně je vydáváno 50.000 variant, což je dalším důvodem k tomu, aby byla vytvořena skutečná ochrana v reálném čase.

Program LinkScanner od společnosti AVG poskytuje okamžitou ochranu proti nejnovějším hrozbám. Navíc, oceněné antivirové produkty společnosti AVG jsou dlouhou dobu uznávané jako produkty pro zajištění maximální bezpečnosti počítačů a online ochrany s minimálním poškozením zdrojů.

Z perspektivy celosvětové ochrany má společnost AVG silnou přítomnost na zavedených a perspektivních trzích. Strategické plány rozvoje zahrnují představení několika nových jazykových mutací těchto antivirových programů v následujících týdnech. Kromě toho se skupina příznivců z celého světa, včetně jednotlivců a malých firem ze 167 zemí, stále rozrůstá, jako jedna ze skutečně "užitečných" sítí.

"Výjimečně jednoduché ovládání a snadný přístup zajišťují produktům společnosti dlouhodobě silný prodej, neboť umožňují silnější zabezpečení a funkčnost za mnohem nižší náklady než představuje nabídka antivirových programů společnosti Microsoft," dodal Smith. "V této napjaté ekonomické době ocení naši prodejci značné produktové marže, které nabízíme a vitalita skupiny našich koncových uživatelů nám pomůže zvyšovat prodej i do budoucna."

Článek ze dne 25. listopadu 2008 - úterý

Další články od AVG Technologies CZ s.r.o.

AVG 8.0 chrání proti nebezpečným slabým místům v prohlížeči Internet Explorer

Podle AVG se Microsoft nabídkou bezplatného antivirového programu pouští do obtížné bitvy

AVG odškodní své uživatele

Prohlášení AVG týkající se problémů s aktualizací

David Ferguson je hlavním marketingovým ředitelem v AVG Technologies

AVG Technologies představuje nového personálního ředitele

Siobhan MacDermottová je novou ředitelkou pro globální korporátní komunikaci a vztahy s investory v AVG Technologies

Abra na Invexu představí poprodejní péči

AVG Technologies má nového viceprezidenta globálního prodeje

SPZ servis zvolil systém ABRA

AVG Technologies podporuje Dětský fond OSN

Karel Obluk je členem vedení Organizace pro standardizaci testování antimalwarového softwaru

AVG Technologies získala prestižní certifikát Microsoft Gold Partner

AVG Technologies získala ocenění Nejdynamičtější společnost roku

Bezplatnou verzi antivirového řešení AVG Anti Virus si ze serveru CNET Download.com za jediný týden stáhlo více než pět milionů uživatelů

Národní hospodářství je ohroženo internetovým zločinem

Máte zájem pracovat pro AVG ?

AVG Technologies uvolňuje AVG Anti-Virus Free Edition 8.0

AVG Technologies partnerem hráčů nEophyte

Nová verze AVG 8.0 na CeBITu zaujala řadu uživatelů

AVG Technologies uvolňuje novou verzi AVG 8.0

AVG Technologies získala ocenění Ruban Honneur Award

GRISOFT mění celosvětově svůj název na AVG Technologies

Služba Online Support pro zákazníky ABRA Software je víc než telefonická hotline

ABRA stříbrným partnerem Retail Summit 2008

GRISOFT uvolňuje druhou beta verzi AVG 8.0

Žebříček hrozeb za rok 2007 a předpověď bezpečnostních trendů v roce 2008