logo CZ.NIC, z.s.p.o.

Jaromír Talíř

Technický partner sdružení CZ.NIC

Jaromír Talíř - CZ.NIC, z.s.p.o.logo CZ.NIC, z.s.p.o.LinkedIn

Z naší komunikace se slovenskými kolegy vyplývá, že mezi nejpoužívanější patří portál slovenské finanční správy a obecný portál veřejné správy.

Dále máme informace o tom, že se uživatelé z Česka velice často přihlašují k evropskému centrálnímu autentizačnímu systému (EU Login), za ním se skrývají například portál Evropské občanské iniciativy nebo portál pro dotace a výběrová řízení.

Třetí oblast, kterou určitě nesmím vynechat, je správa doménových jmen. V tomto případě je nyní mojeID možné využít pro komunikaci s národními doménovými registry Estonska nebo Dánska.

Jaromír Talíř

Technický partner sdružení CZ.NIC

Jaromír Talíř - CZ.NIC, z.s.p.o.logo CZ.NIC, z.s.p.o.LinkedIn

Implementaci úrovně záruky Vysoká jsme se intenzivně věnovali několik posledních měsíců a jsem velice rád, že nyní mohu oznámit, že se nám ji povedlo úspěšně dokončit. Věříme, že použití bezpečnostních klíčů FIDO je pohodlnější než čipové karty, které jsou aktuálně na této úrovni vyžadovány, a přitom poskytuje srovnatelnou bezpečnost. Služba mojeID tak pokračuje ke svému cíli stát se nejuniverzálnější českou digitální identitou.

Uživatelé s ní získávají přístup ke všem elektronickým službám veřejné správy, včetně těch, které vyžadují nejvyšší zabezpečení - např. založení a administrace majetkového účtu nebo on-line nákup státních dluhopisů.

Ondřej Filip

Výkonný ředitel sdružení CZ.NIC

Ondřej Filip - CZ.NIC, z.s.p.o.logo CZ.NIC, z.s.p.o.LinkedIn

Ve sdružení CZ.NIC se soustavně a dlouhodobě zaměřujeme na zvyšování kybernetické bezpečnosti v České republice včetně včasné ochrany systémů. Jsem tedy velice rád, že můžeme díky kolegům z CSIRT.CZ rozšířit naši dosavadní nabídku preventivních nástrojů, mezi které řadíme například naše bezpečná síťová zařízení Turris.

Penetrační testování může být pro organizace jakéhokoli typu přínosem a neocenitelnou investicí do budoucna, protože neodhalená zranitelnost může znamenat velké ztráty, a to nejen finanční, ale také například etické, kdy mohou být zneužity osobní údaje z databází a narušena tak důvěryhodnost organizace.

Ondřej Filip

Výkonný ředitel sdružení CZ.NIC

Ondřej Filip - CZ.NIC, z.s.p.o.logo CZ.NIC, z.s.p.o.LinkedIn

Velice nás těší, že se router Turris MOX setkal s pozitivním ohlasem u fanoušků i firemních zákazníků. Jedná se o unikátní produkt, který dává uživateli možnost sestavit si zařízení odpovídající jeho požadavkům. Máme radost i z narůstajícího počtu aktivních zařízení se systémem Turris OS, díky kterým máme vyšší šance při boji s kybernetickými hrozbami.

Zabezpečení routerů a jejich aktualizace je problém, který řeší unikátní operační systém Turris OS - ten je díky automatickým updatům a včasnému zachytávání aktuálních síťových hrozeb jasnou volbou pro uživatele, kteří si chtějí být jisti svým bezpečím na internetu.

Petr Bílek

Hardware Development Manager sdružení CZ.NIC

Petr Bílek - CZ.NIC, z.s.p.o.logo CZ.NIC, z.s.p.o.LinkedIn

Osobně jsem se s osmibitovými mikrokontrolery, konkrétně s PIC 16F84 a Atmel 8051, poprvé setkal v druhém ročníku na střední škole. Dodnes si pamatuji, jak jsme zápasili se vstupními a výstupními porty, snažili se pochopit přímé a nepřímé adresování a nakonec i rozběhnout resetovatelné stopky s pamětí za pomoci sedmisegmentových displejů a externí paměti.

Většina úloh by se dnes dala přirovnat k dětskému hraní, ale nás to bavilo a pro mnohé to byla neocenitelná lekce, která nám poskytla základy pro naši další práci při vývoji hardwarů i softwarů.

Stránka 1/6 Další >
Nabídka zaměstnání CZ.NIC, z.s.p.o.