logo CZ.NIC, z.s.p.o.
Jaromír Talíř

Jaromír Talíř

Technický partner sdružení CZ.NIC

LinkedIn

Z naší komunikace se slovenskými kolegy vyplývá, že mezi nejpoužívanější patří portál slovenské finanční správy a obecný portál veřejné správy.

Dále máme informace o tom, že se uživatelé z Česka velice často přihlašují k evropskému centrálnímu autentizačnímu systému (EU Login), za ním se skrývají například portál Evropské občanské iniciativy nebo portál pro dotace a výběrová řízení.

Třetí oblast, kterou určitě nesmím vynechat, je správa doménových jmen. V tomto případě je nyní mojeID možné využít pro komunikaci s národními doménovými registry Estonska nebo Dánska.

Implementaci úrovně záruky Vysoká jsme se intenzivně věnovali několik posledních měsíců a jsem velice rád, že nyní mohu oznámit, že se nám ji povedlo úspěšně dokončit. Věříme, že použití bezpečnostních klíčů FIDO je pohodlnější než čipové karty, které jsou aktuálně na této úrovni vyžadovány, a přitom poskytuje srovnatelnou bezpečnost. Služba mojeID tak pokračuje ke svému cíli stát se nejuniverzálnější českou digitální identitou.

Uživatelé s ní získávají přístup ke všem elektronickým službám veřejné správy, včetně těch, které vyžadují nejvyšší zabezpečení - např. založení a administrace majetkového účtu nebo on-line nákup státních dluhopisů.

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, z.s.p.o.