logo CZ.NIC, z.s.p.o.
Martin Peterka

Martin Peterka

Provozní ředitel sdružení CZ.NIC

nic

Certifikace u organizace TF-CSIRT trvala téměř rok, během kterého jsme procházeli poměrně náročným procesem hodnocení. Získání tohoto nejvyššího možného statusu vnímáme jako ocenění naší práce na poli především kybernetické prevence.

Mezi více než 40 českými bezpečnostními týmy je CSIRT.CZ teprve druhým, který se může pyšnit tímto prestižním statusem.

Autor vytvořil text obsahující technické části, které čtenářům pomohou orientovat se ve světě darknetu, botnetů, malwaru, phishingu a dalších pojmů.

Kniha CyberCrime obsahuje i právní výklad - analyzuje kybernetickou kriminalitu z pohledu jednotlivých paragrafů a umožňuje tak získat velké množství cenných informací i těm čtenářům, kteří sice ovládají všechny ty zvláštní technické pojmy, ale svět právních klasifikací, paragrafů a odstavců je jim cizí a příliš se v něm neorientují.

Držitelé domén, kteří byli v posledních dnech vyzváni, aby prodloužili platnost svých domén, se mohli stát obětí podvodu.

Tyto zprávy mohou být falešné a proto bych chtěl vyzvat všechny, kteří tyto e-maily našli ve svých schránkách, aby se obrátili na své registrátory a požádali je o potvrzení správnosti této informace.

Této významné a prestižní ceny si velice vážíme. Český zavináč pro naše sdružení přestavuje ocenění za naše dlouhodobé úsilí při budování internetové infrastruktury v České republice a podpoře veřejné správy.

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, z.s.p.o.