logo EURid Services, s.r.o.

.eu doména: projekt je podle viceprezidentky EK Neelie Kroesové úspěšný

Neelie Kroesová, viceprezidentka Evropské komise odpovědná za digitální agendu, označila projekt společné evropské domény nejvyšší úrovně za reálný úspěch stojící na hmatatelných výsledcích.

Ve svém projevu u příležitosti pátého výročí spuštění domény .eu Neelie Kroesová vyzdvihla především její přínos v prostředí evropského byznysu, a to zejména v segmentu velkých mezinárodních korporací. Další růst počtu registrovaných domén bude dle Neelie Kroesové záviset již hlavně na zájmu malých a středních firem.

Neelie Kroesová při zhodnocení uplynulých pěti let společné evropské domény identifikovala jako jeden z klíčových milníků implementaci systému pro registraci IDN domén, který podle ní výrazně posiluje evropské multikulturální a jazykové dědictví. "EURid tak sehrává velmi důležitou úlohu v tom, jak dává prostor kulturní pestrosti Evropské unie i v online prostředí," řekla k tomu Neelie Kroesová.

Viceprezidentka Evropské komise také ocenila úsilí EURidu v oblasti internetové bezpečnosti, především pokud se jedná o zavedení technologie DNSSEC pod doménou .eu v září loňského roku. "Tyto aktivity pomáhají chránit internet před potencionálními riziky s širokým dopadem a činit z něj místo, kde se každý může cítit bezpečně," dodala.

Další články k tématům - DNSSEC - domény - EU - EURid - IDN - TLD - Neelie Kroes

Článek EURid Services, s.r.o. ze dne čtvrtek 21. dubna 2011

Další články od EURid Services, s.r.o.