logo

.eu doména slaví páté výročí: Česko má třetí nejvyšší nárůst registrací v rámci EU

Před pěti lety se rodina domén nejvyššího řádu (TLD) rozrostla o koncovku .eu. Hned v prvním měsíci se uskutečnilo 1,7 milionů registrací a tento počet se za dalších pět let zdvojnásobil. S aktuálními 3,4 milionu registrací je tak .eu doména devátou největší TLD na světě.

Za posledních pět let se co do růstu .eu dařilo nejlépe v Litvě následované Polskem, Českou republikou, Slovenskem a Estonskem. Největšími trhy .eu se staly Německo, Nizozemí, Velká Británie, Francie a Polsko. V České republice se počet registrovaných .eu domén od prvního měsíce provozu zvýšil o 264 procent, což představuje třetí nejvyšší nárůst v rámci EU.

"Dnes oslavujeme pět let od spuštění registrací .eu pro veřejnost. Neustálý růst od počátku posílil pozici .eu, která se stala jednou z deseti největších domén nejvyšší úrovně na světě," řekl Marc Van Wesemael, výkonný ředitel organizace EURid. "To potvrzuje skutečnost, že .eu představuje pro firmy efektivní prostředek k prezentování se na Internetu jako společnosti otevřené podnikání po celé Evropě."

Některé země v EU vykázaly od dubna 2006 dokonce vyšší nárůst registrací .eu než v případě příslušných národních TLD, a to včetně největšího trhu .eu - Německa.

Další články k tématům - domény - EU - TLD - Marc Wesemael

Článek ze dne 7. dubna 2011 - čtvrtek

Další články od EURid Services, s.r.o.