logo

Report EURid za 1. čtvrtletí 2012

Podle zprávy o činnosti EURid - registrátora domény nejvyšší úrovně .eu, vzrostl v 1. čtvrtletí roku 2012 počet registrací doménového jména .eu meziročně o 6,1 %. To představuje nejvyšší roční nárůst registrací .eu od 3. čtvrtletí 2010.

"Dobrý start .eu do nového roku je povzbuzující a pokračující růst počtu registrací doménových jmen jasně potvrzuje vysokou oblibu .eu v Evropě", řekl Marc Van Wesemael, generální ředitel EURid.

Největší roční růst s 31% zvýšením počtu registrací .eu v porovnání s 1. čtvrtletím roku 2011 zaznamenala Litva, následuje Rakousko (22 %) a Slovensko (18 %). Během stejného období vzrostl minimálně o desetinu počet registrací v dalších sedmi zemích Evropské unie - mimo jiné i v České republice (dále v Bulharsku, Francii, Itálii, Maltě, Polsku a Slovinsku).

Doména .eu ukončila první čtvrtletí roku 2012 s 3,59 miliónu registrovaných doménových jmen. Během tohoto čtvrtletí se počet registrací .eu zvýšil ve 23 státech z 27 států EU. Na Maltě, ve Slovinsku a Finsku byl zaznamenán čtvrtletní růst o více než 4 %.

Další články k tématům - doména - EURid

Článek ze dne 13. června 2012 - středa

Další články od EURid Services, s.r.o.