logo FORPSI

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Všechny FORPSI cloudové služby - Private Cloud, Public Cloud, Cloud Backup a Cloud Object Storage, splňují pravidla Kodexu chování pro ochranu dat CISPE a zaručují tak zákazníkům bezpečnost a transparentnost.

Společnost Aruba S.p.A. - leader na trhu webhostingových služeb, registrace domén, poskytovatel cloudových služeb a zakládající člen CISPE (Poskytovatelé cloudových infrastruktur působící v Evropě) splňuje podmínky Kodexu chování CISPE u všech svých služeb pod značkou Aruba Cloud - na českém trhu pod značkou FORPSI Cloud. Aruba S.p.A. je majitelem společnosti INTERNET CZ, která obchoduje na českém trhu pod značkou FORPSI.

Kodex CISPE zaručuje zákazníkovi, že poskytovatel nabízí cloudové služby, které dostatečně a transparentně chrání uchovávaná data. Kodex přináší výhody jak zákazníkům, tak poskytovatelům cloudových infrastruktur.

"Patříme mezi první poskytovatele, kteří zaručují takový model služeb, v němž si každý zákazník může vybrat, v jaké zemi bude své cloudové služby aktivovat. Již dnes, ještě před zahájením platnosti GDPR, jsou záruky ochrany a zabezpečení dat certifikovány prohlášením o tom, že veškeré Aruba Cloud (FORPSI Cloud) IaaS služby splňují požadavky stanovené v Kodexu chování CISPE," říká Stefano Cecconi, CEO společnosti Aruba S.p.A.

Hlavní výhody kodexu:

Podmínky kodexu splnilo i dalších 15 předních poskytovatelů cloudových infrastruktur působících v 7 různých zemích - Bulharsko, Finsko, Francie, Itálie, Lucembursko, Nizozemsko a Španělsko. Za méně než 6 měsíců od prvního představení Evropskému parlamentu tak vstupuje kodex chování v platnost.

Provedené průzkumy ukázaly, že více než 90% občanů evropských států si přeje jednotné nařízení pro ochranu dat napříč Evropou. Členské společnosti CISPE proto tvrdě pracují na dosažení tohoto cíle.

Všechny služby splňující kritéria kodexu jsou označeny speciálním logem. Zákazníci a uživatelé tak mohou snadno rozpoznat služby, které umožňují ukládat a zpracovávat data výlučně v rámci území EU / EHP.

Získávají tak jistotu, že poskytovatelé nebudou jejich data analyzovat či profilovat pro účely marketingu a pro reklamní a podobné aktivity, ať už pro své vlastní potřeby nebo pro prodej třetím stranám.

V rámci Aruba Group - FORPSI Cloud, se jedná o služby:

Další články k tématům - analýza - CISPE - cloud - GDPR - IaaS - infrastruktura - kodex - marketing - průzkum - webhosting

Článek FORPSI ze dne středa 22. února 2017

Další články od FORPSI