logo FORPSI

Zálohování a obnova dat pro virtuální servery s FORPSI Cloud Bare Metal Backup

Služba FORPSI Cloud Bare Metal Backup je založená na technologii Veeam a umožňuje nastavit zálohování pro virtuální servery a vApps prostřednictvím jednoduchého a intuitivního rozhraní pro správu.

Italská společnost Aruba (vlastník českého FORPSI), lídr na trhu webhostingových služeb, oznámila zahájení spolupráce se společností Veeam Software. Partnerství se týká poskytování služby Cloud Bare Metal Backup, která umožňuje vytvářet úplné zálohy virtuálních serverů služby Private Cloud pomocí online control panelu.

Hlavní myšlenkou této spolupráce je podpořit úspěch Private Cloud řešení, které je využíváno mnoha způsoby, např. pro propojení hybridních infrastruktur, rozšíření datacenter a obnovu dat v prostředí cloudu. Private Cloud slouží i dalším specifickým oblastem, jako je streaming nebo obchodování na internetu pro velké společnosti, ale i pro malé a střední podniky a systémové integrátory.

"Naše služba Private Cloud zaznamenala velký úspěch a je využívána mnoha zákazníky ke správě aplikací a zajišťování kritických procesů. Proto jsme zdokonalení služby Bare Metal Backup považovali za nezbytné. Zákazníci nyní budou moci využívat řešení, které umožní rychlou a pohodlnou obnovu jejich IT procesů a poskytne jim garance na business úrovni," říká Stefano Cecconi, CEO společnosti Aruba.

"Podle IDC1 bude většina společností nejpozději do roku 2019 potřebovat IT prostředí v cloudu. To je důvod našeho strategického partnerství se společností Aruba. Začátek naší spolupráce byl zaměřen na zálohování jako službu (BaaS - Backup as a Service), ale věříme, že se naše spolupráce bude nadále rozšiřovat. Ve stále více a více digitalizovaném světě, kde společnosti využívají cloud pro správu dat a aplikací, zaručuje kombinace našich řešení nejen velmi krátký čas pro obnovu dat a kontinuitu provozu v režimu 24/7, ale také řešení dostupnosti dat a aplikací Always-on," doplňuje Albert Zammar, viceprezident společnosti Veeam.

Aby bylo možné zálohovat obrovský nárůst objemu dat, který je v privátním cloudu zpracováván, bylo nutné vytvořit efektivnější a bezpečnější službu pro zálohování celých virtuálních strojů (VMs).

Služba FORPSI Cloud Bare Metal Backup nabízí rychlé, flexibilní a spolehlivé řešení zálohování a obnovy aplikací a dat. Veeam Backup & Replication nyní poskytne podporu systémům FORPSI a zdokonalí ochranu virtuálních serverů tak, že sjednotí zálohy a replikace v rámci jednoho softwarového řešení.

Veeam Backup & Replication zajišťuje obnovu celých virtuálních serverů jak v původním, tak v záložním umístění. Zahrnuje i rychlou obnovu pouze specifických bloků dat. Toto řešení také umožňuje rychlou obnovu jednotlivých souborů uložených na virtuálních serverech a discích.

Cloud Bare Metal Backup zjednodušuje společnostem zálohování virtuálních serverů a celých tzv. vApps. Prostřednictvím online control panelu můžete např. nastavit frekvenci a dobu uchování záloh podle svých potřeb a vybrat si, zda chcete obnovit pouze určité soubory, nebo naklonovat celý virtuální server.

Služba zahrnuje 200 GB prostoru úložiště pro každý stroj. Tento zálohovací prostor může být v případě potřeby navýšen. Technologie zálohování společně s hypervizorem služby Private Cloud a s ochrannými mechanismy VMware garantují konzistenci dat a výkon.

Je zde také nativní integrace s Microsoft VSS zajištující konzistenci dat aplikací. Díky evropské síti datacenter Aruby může být služba aktivována v České republice, v Itálii a ve Francii.

Článek FORPSI ze dne pátek 24. března 2017

Další články od FORPSI