logo itpoint.cz

Pavel Staněk

Jednatel společnosti GEMMA Systems

Pavel Staněk - GEMMA Systems, spol. s r.o.logo GEMMA Systems, spol. s r.o.

Pro společnost GEMMA Systems se jedná o významnou referenční zakázku. Doposud jsme se profilovali spíše jako dodavatel informačních systémů pro výrobní podniky.

Jsme rádi, že naše kompetence ve vztahu k CRM a ERP systémům - zde konkrétně k MS Dynamics CRM a MS Dynamics AX - můžeme prokázat i ve veřejné sféře zakázkou u takto významné státní instituce.

Zdeněk Bínek

Jednatel společnosti ZEBRA SYSTEMS

Zdeněk Bínek - ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.logo ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.LinkedIn

Elektronická pošta je dnes pro fungování každé firmy nezastupitelná - používání dalších komunikačních kanálů ve firmě jako např. výměnných médií a či webového přístupu lze dočasně omezit, ale zastavit e-mailovou komunikaci bez okamžitých následků na byznys nelze.

Proto je potřeba komplexní ochrana elektronické pošty jak před útoky hackerů, kteří využívají e-mailových kanálů ke krádeži cenných podnikových dat, tak před ztrátou důležitých podnikových e-mailů.

Ladislav Šolc

Generální ředitel společnosti Mainstream Technologies

Ladislav Šolc - DataSpring s.r.o.logo DataSpring s.r.o.LinkedIn

pleAzure.Cloud je první skutečně fungující řešení postavené nad Windows Azure Pack v ČR, které nabízí zkušenost s obsluhou veřejného cloudu v lokálním datovém centru. Robustní architektura umožňuje bez výpadkově celý systém aktualizovat a rozvíjet nové služby za chodu.

Z technologického pohledu je to jeden z nejzajímavějších projektů, který jsme v letošním roce realizovali.

Jiří Skopový

Generální ředitel společnosti DataSpring

Jiří Skopový - DataSpring s.r.o.logo DataSpring s.r.o.LinkedIn

Velkým přínosem služby pleAzure.cloud pro naše zákazníky je spojení špičkových technologií Cisco Systems, Microsoft a také obrovského know-how společnosti Mainstream Technologies, která navrhla architekturu a naimplementovala řešení, které DataSpring provozuje z certifikovaného TIER III datového centra umístěného na území České republiky.

Pavel Svoboda

Marketing a PR manažer společnosti Intel

Pavel Svoboda - Intel Czech Tradings, Inc., organizační složkalogo Intel Czech Tradings, Inc., organizační složkaLinkedIn

Valná většina respondentů průzkumu (stupeň 7,07 na desetibodové stupnici) vyhodnotilo jako riziko, že jejich zaměstnavatel bude mít skrze jejich počítač snadnější přístup k jejich soukromí a že by je mohl narušit. Poměrně rozšířené (6,41) je také mínění, že soukromý počítač bude vystaven bezpečnostním incidentům cílícím na firmu, což může v důsledku vést k ohrožení či ztrátě soukromých dat.

Myšlenka odstřihnutí se od všech drátů a kabelů je pro většinu zaměstnanců a IT profesionálů přitažlivá a lze očekávat, že si cestu do českých firem v brzké době najde.

František Mikeš

Obchodní ředitel divize IT společnosti Schneider Electric

František Mikeš - Schneider Electric CZ, s.r.o.logo Schneider Electric CZ, s.r.o.LinkedIn

Jak z hlediska ekonomického, tak z pohledu životního prostředí, je dnes pro každé datové centrum ve vyspělém světě nezbytné, aby bylo maximálně efektivní. Výjimku již netvoří ani systémy s vysokou výkonovou hustotou IT zařízení. Praxe bohužel ukazuje, že datová centra nefungují pokaždé optimálním způsobem.

Mezi nejvýznamnější příčiny ztrát patří nízká efektivita napájecích a chladících zařízení či naopak předimenzování těchto systémů. Efektivitu snižuje i vysoká spotřeba energie - například kvůli osvětlení - a špatné provozní nastavení.

Aleš Hojka

Generální ředitel společnosti IBA CZ

Aleš Hojka - IBA CZ, s.r.o.logo IBA CZ, s.r.o.LinkedIn

Na základě průzkumu trhu a současných trendů jsme identifikovali několik oblastí služeb, o které mají naši zákazníci největší zájem. V našich vývojových centrech v Ostravě, Brně a Praze jsme vybudovali týmy certifikovaných a zkušených odborníků na dané oblasti a získali již i několik zakázek, které jen potvrzují správnost našeho rozhodnutí.

Navíc za námi stojí silná finanční skupina s několika tisíci IT profesionálů se zkušenostmi z mezinárodních projektů všech velikostí. IBA Group tyto aktivity podporuje a jsou v souladu se strategií skupiny.

Miroslav Dvořák

Technický ředitel společnosti ESET

Miroslav Dvořák - ESET software spol. s r. o.logo ESET software spol. s r. o.LinkedIn

JS/Danger.ScriptAttachment je klasický downloader, který do napadeného zařízení stahuje další škodlivé kódy, velmi často ransomware, jež zařízení zašifrují a poté po obětech požadují výkupné.

Malware Nemucod byl během letošního roku použit při několika kampaních a koncem března dosáhl 24-procentního podílu v celosvětové detekci škodlivých kódů.

Aleš Přistál

Jednatel společnosti WebMotion

Aleš Přistál - WebMotion s.r.o.logo WebMotion s.r.o.LinkedIn

Jsme rádi, že si nás vybrala právě tak významná a velká investiční společnost jako je AVANT. Cílem bylo vyhovět požadavkům na integraci a propojení s externími zdroji pro získávání leadů s maximální automatizací kampaní.

V následujících měsících se chceme podílet na aktivitách vedoucích ke zvýšení efektivnosti a návratnosti e-mailingových aktivit, včetně rozšiřování funkcí našeho řešení na základě požadavků klienta.

Jiří Hub

Výkonný ředitel a místopředseda představenstva společnosti Asseco Solutions

Jiří Hub - Asseco Solutions, a.s.logo Asseco Solutions, a.s.

K vytvoření systému SCS nás inspirovali sami naši zákazníci. Při rozhovorech s nimi nám došla velmi logická skutečnost - odborníkem na konkrétní produkt je především sám jeho výrobce, a to i v případě, že už se tento výrobek nenachází v jeho firmě, ale je používán u zákazníka. Výrobce totiž přesně ví, na základě jakých detailů lze poznat, že u konkrétního stroje bude brzy nutné provést údržbu. Ať už je to nezvykle vysoká teplota, přílišné vibrace, nebo charakteristická kombinace určitých faktorů.

Prostřednictvím SCS mohou nyní lidé z výrobních firem tyto vědomosti reálně využít a optimalizovat tak servis a údržbu pro své koncové zákazníky. Využití pro SCS není pouze ve výrobě, nutnost prediktivní údržby vyvstává i v mnoha odlišných oblastech - od automatu na kávu až po lidský organismus - tedy v medicíně.

Zavedením prediktivní údržby ve kterékoli oblasti si ušetříme problémy vyplývající z neznalosti skutečností, ale na druhé straně i lidské kapacity, které by například neustále zbytečně kontrolovaly stav.

Andrej Hronec

Ředitel společnosti AUDIOPRO

Andrej Hronec - AUDIOPRO s.r.o.logo AUDIOPRO s.r.o.LinkedIn

Odstínění rušivých vlivů klasickou formou, tedy fyzickou přestavbou prostor a zakomponováním izolačních materiálů a prvků je ale velmi nákladné, náročné a zdlouhavé.

Zajímavou alternativou je i zde využití sound maskingu, který překryje rušivé zvuky a prostory akusticky zklidní. Navíc je ekonomicky i časově nesrovnatelně úspornější.

261