logo

Skype for iPad s podporou pro videohovory

Skype spouští svou první aplikaci optimalizovanou pro přístroje iPad pro videohovory mezi dvěma Skype účty přímo z přístroje iPad. Volání je možné uskutečnit na celou řadu zařízení připojených k internetu, včetně WiFi a 3G zařízení.

Skype uvolňuje aplikaci Skype for iPad, která více než 25 miliónům uživatelů přístroje iPad umožní provádět ze svého iPadu videohovory. Aplikaci Skype for iPad je možné stahovat z webových stránek iTunes App Store firmy Apple.

Tato první aplikace firmy Skype optimalizovaná pro přístroje iPad nabízí celou řadu skvělých funkcí, navržených speciálně pro iPad. Uživatelé aplikace Skype for iPad mohou využít velké obrazovky svého zařízení k přehrávání videa ve VGA kvalitě (640x480) rychlostí 15 snímků za sekundu.

Kromě toho umožňuje aplikace Skype for iPad uživatelům provádět ze zařízení iPad videohovory i na Skype kontakty, které k jejich přehrávání využívají zařízení kompatibilní s ostatními aplikacemi firmy Skype, včetně Skype for iPhone, Skype for Mac, Skype for Windows PC, Skype for Android, Skype, HDTV a mnoho dalších zařízení.

Skype for iPad také využívá větší obrazovky přístroje iPad a nabízí uživatelům vylepšené procházení a prohlížení kontaktů a možnost zobrazení větších ikonek (avatarů) v mřížce. Uživatelé také mohou snáze procházet historii hovorů, díky novému a přehlednějšímu oknu s historií volání.

"Vyslyšeli jsme velkou poptávku po videohovorech Skype a žádosti uživatelů o rozšíření této funkcionality na více přístrojů. Jsme velmi rádi, že můžeme našim klientům nyní představit novou aplikaci Skype for iPad", řekl Neil Stevens, viceprezident firmy Skype a generální ředitel pro produkt a marketing. "Aplikace Skype for iPad nabízí uživatelům sítě Skype to nejlepší z videohovorů. Díky velké obrazovce přístroje iPad lze dosáhnout stejné kvality zobrazení jako na osobním počítači, ovšem na přenosném zařízení, které je podobné mobilnímu telefonu. Využili jsme velké obrazovky přístroje iPad a optimalizovali naši aplikaci tak, že je navigace a používání platformy Skype nyní mnohem snazší a intuitivnější."

Kromě videohovorů umožňuje aplikace Skype for iPad uživatelům provádět hlasové hovory mezi Skype účty a využívat také služeb krátkých zpráv IM (instant messaging) a textových zpráv SMS. Samozřejmě je možné také volání na pevné a mobilní linky, za skvělé tarify firmy Skype.

Skype for iPad funguje na přístrojích iPad s poslední verzí firmware iOS. Obousměrné videohovory jsou dostupné na přístroji iPad 2. Majitelé první generace přístroje iPad mohou přijímat videohovory v rámci volání mezi dvěma Skype účty. Kromě toho mohou samozřejmě provádět hlasová volání a využívat služeb IM a to při volání uživatelům, kteří používají aplikaci Skype i na jiných zařízeních.

Další články k tématům - 3G - App Store - HDTV - iOS - iPad - iPhone - iTunes - platforma - SMS - telefonie - video - videohovor - WiFi - zdarma - Neil Stevens

Článek ze dne 4. srpna 2011 - čtvrtek

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.