logo

Skype Group Video Calling: skupinové video hovory pro firemní zákazníky

Skype rozšiřuje funkčnost svého softwaru pro firmy o funkci skupinových video hovorů - Group Video Calling. Tato funkce je dostupná od nové Business verze programu Skype for Windows pro PC, verze 5.1.

Nová funkce Skype Group Video Calling umožní firmám všech velikostí zlepšit a zkvalitnit jejich komunikaci díky možnosti provádět skupinové video hovory mezi třemi a více osobami (až do maximálního počtu 10 osob). Business verze programu Skype tak nabízí uživatelům výkonnou platformu pro audio a video, konferenční hovory, komunikační služby typu IM (instant messaging), SMS a dokonce i možnost sdílení souborů, prezentací a pracovní plochy počítače s ostatními.

"Se službou skupinových video hovorů (Group Video Calling) umožníme podnikatelům a zaměstnancům zůstat ve vizuálním kontaktu a spolupracovat s ostatními kolegy, partnery či zákazníky z celého světa," řekl David Gurlé, generální ředitel a viceprezident divize produktů pro podnikatele ve společnosti Skype. "Business verze programu Skype se skvěle hodí pro živé vysílání konferencí a pracovních schůzek a nižší náklady oproti konkurenčním řešením, která jsou často příliš robustní, finančně náročná a obtížně se zavádějí."

Mezi četné výhody Business verze programu Skype patří to, že správci firemních sítí mohou tento program velmi snadno nainstalovat na pracovní stanice všech zaměstnanců v rámci celé organizace. Navíc tato aplikace umožňuje administrátorům sledovat používání služeb Skype v rámci firmy a nabízí jim možnost vypnout nebo nastavit celou řadu parametrů. Správci firemních sítí mohou také vytvářet účty Skype pro zaměstnance, přiřazovat kredit či předplatné pro volání jednotlivým zaměstnancům a aktivovat nebo deaktivovat nové prémiové funkce, jako například skupinové video hovory (Group Video Calling), a to vše v prostředí webového nástroje s názvem Skype Manager.

Služba skupinových video hovorů (Group Video Calling) pro podnikatele od firmy Skype stojí 8,99 dolarů (5,99 euro/4,99 liber) na uživatele měsíčně. Pokud podnikatelské subjekty přihlásí své zaměstnance do služby Groub Video Calling prostřednictvím aplikace Skype Manager na dobu 3 až 12 měsíců, získají 33procentní slevu v rámci propagační akce.

Přibližně 37 procent uživatelů služeb Skype potvrzuje, že občas používá platformu Skype pro obchodní účely. Kromě toho za druhou polovinu roku 2010 představovaly video hovory zhruba 41,5 procenta všech hovorů uskutečněných v rámci sítě Skype.

Firma ePromos Promotional Products, Inc. se sídlem v New Yorku, která je jednou z předních marketingových a promočních agentur na světě, používá službu Skype Group Video Calling pro komunikaci se svými 20 tisíci klienty po celých USA a také pro pracovní porady, školení a brainstormingové schůzky v rámci firmy. Využívání služeb firmy Skype pro firemní komunikaci pomáhá společnosti ePromos uspět na marketingovém a promočním trhu, jehož hodnota činí 20 miliard dolarů.

"Pro jednoho klienta jsme zajišťovali propagaci produktu vyráběného v zahraničí", řekl Jeff Pinsky, výkonný viceprezident firmy ePromos. "Vytvořili jsme s pomocí služby Group Video Call od firmy Skype konferenční video hovor, kterého se kromě klienta zúčastnili také obchodní zástupci a zaměstnanci kreativního oddělení, kteří připravovali grafické a podobné návrhy. Mohli jsme tak současně projednat a zhlédnout ve vysokém rozlišení i velmi jemné detaily na výrobku a prohlédnout si konkurenční produkty online. Služba Skype Group Video Calling nám umožňuje dosahovat lepších výsledků rychleji, protože ušetří 2 - 3 týdny času, 1 - 2 schůzky a 2 - 4 hodiny dalšího volání, které obvykle proces vývoje výrobku vyžaduje."

Pro využívání služby skupinových video hovorů stačí, když má pouze volající zakoupeno denní nebo měsíční předplatné nebo službu využívá zdarma v rámci sedmidenní zkušební doby a používá aplikaci Skype for Windows 5.1. Pro příjem videa volanými je nutné mít nainstalovánu aplikaci Skype for Windows nebo Mac ve verzi 5.0 nebo vyšší. Video hovory přes Skype mezi dvěma osobami budou i nadále firmou Skype nabízeny zdarma.

Další články k tématům - Calling - ePromos - hovory - Skype - SMS - video - VoIP - Windows - zdarma - David Gurlé - Jeff Pinsky

Článek ze dne 10. ledna 2011 - pondělí

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.