logo Skype Czech Republic s.r.o.

Skype Group Video Calling: skupinové video hovory pro firemní zákazníky

Skype rozšiřuje funkčnost svého softwaru pro firmy o funkci skupinových video hovorů - Group Video Calling. Tato funkce je dostupná od nové Business verze programu Skype for Windows pro PC, verze 5.1.

Nová funkce Skype Group Video Calling umožní firmám všech velikostí zlepšit a zkvalitnit jejich komunikaci díky možnosti provádět skupinové video hovory mezi třemi a více osobami (až do maximálního počtu 10 osob). Business verze programu Skype tak nabízí uživatelům výkonnou platformu pro audio a video, konferenční hovory, komunikační služby typu IM (instant messaging), SMS a dokonce i možnost sdílení souborů, prezentací a pracovní plochy počítače s ostatními.

"Se službou skupinových video hovorů (Group Video Calling) umožníme podnikatelům a zaměstnancům zůstat ve vizuálním kontaktu a spolupracovat s ostatními kolegy, partnery či zákazníky z celého světa," řekl David Gurlé, generální ředitel a viceprezident divize produktů pro podnikatele ve společnosti Skype. "Business verze programu Skype se skvěle hodí pro živé vysílání konferencí a pracovních schůzek a nižší náklady oproti konkurenčním řešením, která jsou často příliš robustní, finančně náročná a obtížně se zavádějí."

Mezi četné výhody Business verze programu Skype patří to, že správci firemních sítí mohou tento program velmi snadno nainstalovat na pracovní stanice všech zaměstnanců v rámci celé organizace. Navíc tato aplikace umožňuje administrátorům sledovat používání služeb Skype v rámci firmy a nabízí jim možnost vypnout nebo nastavit celou řadu parametrů. Správci firemních sítí mohou také vytvářet účty Skype pro zaměstnance, přiřazovat kredit či předplatné pro volání jednotlivým zaměstnancům a aktivovat nebo deaktivovat nové prémiové funkce, jako například skupinové video hovory (Group Video Calling), a to vše v prostředí webového nástroje s názvem Skype Manager.

Služba skupinových video hovorů (Group Video Calling) pro podnikatele od firmy Skype stojí 8,99 dolarů (5,99 euro/4,99 liber) na uživatele měsíčně. Pokud podnikatelské subjekty přihlásí své zaměstnance do služby Groub Video Calling prostřednictvím aplikace Skype Manager na dobu 3 až 12 měsíců, získají 33procentní slevu v rámci propagační akce.

Přibližně 37 procent uživatelů služeb Skype potvrzuje, že občas používá platformu Skype pro obchodní účely. Kromě toho za druhou polovinu roku 2010 představovaly video hovory zhruba 41,5 procenta všech hovorů uskutečněných v rámci sítě Skype.

Firma ePromos Promotional Products, Inc. se sídlem v New Yorku, která je jednou z předních marketingových a promočních agentur na světě, používá službu Skype Group Video Calling pro komunikaci se svými 20 tisíci klienty po celých USA a také pro pracovní porady, školení a brainstormingové schůzky v rámci firmy. Využívání služeb firmy Skype pro firemní komunikaci pomáhá společnosti ePromos uspět na marketingovém a promočním trhu, jehož hodnota činí 20 miliard dolarů.

"Pro jednoho klienta jsme zajišťovali propagaci produktu vyráběného v zahraničí", řekl Jeff Pinsky, výkonný viceprezident firmy ePromos. "Vytvořili jsme s pomocí služby Group Video Call od firmy Skype konferenční video hovor, kterého se kromě klienta zúčastnili také obchodní zástupci a zaměstnanci kreativního oddělení, kteří připravovali grafické a podobné návrhy. Mohli jsme tak současně projednat a zhlédnout ve vysokém rozlišení i velmi jemné detaily na výrobku a prohlédnout si konkurenční produkty online. Služba Skype Group Video Calling nám umožňuje dosahovat lepších výsledků rychleji, protože ušetří 2 - 3 týdny času, 1 - 2 schůzky a 2 - 4 hodiny dalšího volání, které obvykle proces vývoje výrobku vyžaduje."

Pro využívání služby skupinových video hovorů stačí, když má pouze volající zakoupeno denní nebo měsíční předplatné nebo službu využívá zdarma v rámci sedmidenní zkušební doby a používá aplikaci Skype for Windows 5.1. Pro příjem videa volanými je nutné mít nainstalovánu aplikaci Skype for Windows nebo Mac ve verzi 5.0 nebo vyšší. Video hovory přes Skype mezi dvěma osobami budou i nadále firmou Skype nabízeny zdarma.

Další články k tématům - Calling - ePromos - hovory - Skype - SMS - video - VoIP - Windows - zdarma - David Gurlé - Jeff Pinsky

Článek Skype Czech Republic s.r.o. ze dne pondělí 10. ledna 2011

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.

Talking Tech - série přednášek pro IT profesionály

Diskuzí cyklus Talking Tech v Praze

Pracovní stáž Skype pro české studenty vysokých škol

Nový Skype pro Outlook.com

Vyzkoušejte Skype Translator Preview

Volání zdarma na pevné i mobilní linky v Nepálu

Vylepšený chat ve Skype 7.7 pro Mac

Microsoft a Samsung rozšiřují své partnerství

Skype v operačním systému Windows 10

Skype QIK 1.4 propojuje všechny sociální sítě

Nová verze Skype 5.9 pro uživatele iPhone

Testujte Skype Translator

Nový Skype Qik 1.3 s vánočním překvapením

Nový Skype 7.0 pro Windows a propojení s platformou Lync

Nový Skype pro Windows Phone a Skype Qik

Skype 7.2 pro Mac

Skype představuje novou komunikační platformu pro firmy

Překlad konverzace v reálném čase pomocí Skype Translator

Nová verze Skype 2.24 pro Windows Phone

Rychlé videozprávy se Skype Qik

Skupinové videohovory Skype pro uživatele s Windows 8.1

Nový Skype 7.0 pro desktopová zařízení

Nový Skype 5.5 pro iPhone šetří Váš čas

Skype pro Xbox One s podporou komunikace mezi hráči

Skype zjednodušuje systém zasílání notifikací příchozích zpráv

Sdílení fotografií s novým Skype 2.21 pro Windows Phone

Adrian Potra posiluje tým českého Skype

Hlasová asistentka Cortana ve Skype 2.19

Žáci SPŠ Na Třebešíně se podívali v přímém přenosu přes Skype na mořské dno

Skype 5.0 pro iPhone

Žáci SPŠ Na Třebešíně ve vzdělávacím projektu MISSION 31

Skupinové videohovory Skype nyní zcela zdarma

Podle průzkumu Skype se čeké ženy o IT obory moc nezajímají

Codess Prague 2014 - konference pro ženy pracující v IT

Připojte se na Skype a poodhalte roušku světového módního průmyslu

V Praze roste největší vývojářské centrum Skype v Evropě

Skype se stává součástí OS Windows 8.1

Skype se v Česku stává významným zaměstnavatelem v IT oborech

Skype pro iPhone a iPad v nové verzi 4.2

Skype hledá IT specialisty v České republice

Sweepstakes: Skype ve školní třídě

Skype for iPad s podporou pro videohovory

Qik Video Connect Plus: iPhone aplikace pro sdílené video

Mobile Partner Program: Skype nástroj pro operátory

Skype posiluje akvizicí Qik a rozšiřuje možnosti pro video na různých platformách

Skype Group Video Calling: skupinové video hovory pro firemní zákazníky

Skype videohovory pro iPhone

Nový Skype s podporou pro Facebook a skupinové videohovory

Skype pro Android