logo

Skype posiluje akvizicí Qik a rozšiřuje možnosti pro video na různých platformách

Společnost Skype uzavřela smlouvu o převzetí firmy Qik, poskytovatele software a služeb pro zpracování videa. Firma Qik má 60 zaměstnanců a sídlí v Redwood City (Kalifornie) a má pobočku v Moskvě (Rusko). Očekává se, že transakce bude dokončena v lednu 2011.

Společnosti Skype i Qik sdílí společný cíl, kterým je rozšíření možnosti komunikace a sdílení videa na všechny platformy a zařízení. Akvizice společnosti Qik pomůže firmě Skype posílit její vedoucí pozici na poli nahrávání, sdílení a archivace videa a umožní jí poskytovat tyto služby v rámci svého portfolia služeb. Díky této akvizici získá společnost Skype také zkušený tým inženýrů, který se podílel na vytvoření technologie Qik’s Smart Streaming pro optimalizaci video přenosů přes bezdrátové sítě.

"Tým společnosti Qik má velké zkušenosti v oblasti videa, protože tyto služby poskytuje svým partnerům z řad mobilních operátorů a úspěšně je využívají milióny koncových uživatelů na celé řadě různých zařízení," řekl Tony Bates, generální ředitel firmy Skype. "Prostřednictvím software společnosti Skype se provádí přibližně 25 procent všech mezinárodních hovorů na světě a zhruba 40 procent ze všech hovorů uskutečněných mezi dvěma Skype účty (Skype-to-Skype) se děje přes video. Rozsáhlé zkušenosti firmy Qik a její dlouholeté vztahy s mobilními operátory jsou pro firmu Skype skvělým doplňkem."

Společně se firmy Skype a Qik budou orientovat na rozšíření nabídky video služeb po celém světě tak, aby lidé mohli v globálním měřítku sdílet video v reálném čase na různých platformách a současně tyto soubory uchovávat tak, aby si je mohli prohlédnout kdykoli později.

"Firma Qik velmi tvrdě pracovala na vyřešení složitých problémů v oblasti přenosu videosignálů a její technologie umožňují uživatelům z celého světa sdílet videozáznamy s lidmi, kteří jsou pro ně důležití," řekl Vijay Tella, generální ředitel firmy Qik. "Naše spojení s firmou Skype znamená pro tým firmy Qik možnost pracovat s talentovaným týmem firmy Skype na vytváření nových a inovativních produktů pro naše zákazníky a partnery."

Další články k tématům - akvizice - Android - archivace - BlackBerry - hovory - iPhone - MMS - Qik - Skype - Streaming - Symbian - telefonie - video - VoIP - Tony Bates - Vijay Tella

Článek ze dne 10. ledna 2011 - pondělí

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.