logo

sntcz.cz implementuje řešení SAP pro CosmosDirekt

Nadnárodní systémový integrátor S&T byl pověřen největší německou pojišťovnou CosmosDirekt modernizací systémů pro platební upomínky a zpracovávání plateb. Systém SAP FS-CD nahradil stávající proprietární řešení.

Vzhledem k nedávné reformě německého pojišťovnictví se společnost CosmosDirekt rozhodla zavést nový účetní systém. SAP FS-CD je určen speciálně pro potřeby pojišťovnického odvětví a pro správu všech procedur souvisejících s přijímáním a vyplácením plateb. "Naši konzultanti disponují mnohaletými zkušenostmi s implementací řešení SAP v pojišťovnictví. CosmosDirekt má nyní moderní a standardizovaný účetní systém, který lze rychle a pružně přizpůsobit," řekl Christian Rosner, generální ředitel skupiny S&T Group.

Hlavním cílem modernizace bylo zajištění standardizovaného systémového prostředí a unifikace pojistných a IT procesů, pro které se právě hodí modulární řešení SAP FS-CD.

"Pevný dvouletý harmonogram vyžadoval od všech zúčastněných maximální nasazení. Oba týmy musely zajistit, aby v průběhu implementace neustále fungovala veškerá obchodní činnost společnosti CosmosDirekt," uzavřel Roland Feldhoff, vedoucí účetní a kontrolní divize společnosti CosmosDirekt.

Další články k tématům - CosmosDirekt - FS-CD - SAP - Christian Rosner - Roland Feldhoff

Článek ze dne 14. prosince 2009 - pondělí

Další články od S&T CZ s.r.o.