logo

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Produktová řada Sun Storage J4000 a nový vysoce výkonný systém Sun Fire x4540 přinášejí převratnou ekonomickou výhodnost na rostoucí trh otevřených úložných řešení.

Společnost Sun Microsystems, Inc., dále rozšířila své špičkové portfolio Open Storage uvedením nové řady ekonomických úložných polí a nového, vysoce účinného a výkonného přírůstku řady Sun Fire X4500 "Thumper." Nová produktová řada Sun Storage J4000 představuje nejškálovatelnější a nejspolehlivější stavební prvky úložných systémů na trhu.

V kombinaci se servery Sunu, operačním systémem OpenSolaris a souborovým systémem Solaris ZFS nabízí až desetinásobnou finanční úsporu oproti tradičním diskovým polím. Sun také uvedl úložný server Sun Fire X4540, novou verzi oceňovaného systému Sun Fire X4500 "Thumper". Nabízí největší hustotu úložné kapacity na trhu a 30–50% úsporu nákladů na energii i chlazení, to vše při poloviční ceně oproti tradičním úložným řešením.

Celý trh otevřených úložných řešení má do roku 2010 překročit hranici 10 miliard dolarů a trh levných úložných řešení má v příštích třech letech růst téměř 23% složeným ročním tempem. Z velké části k tomu přispěje flexibilita a značná ekonomická výhodnost open source softwaru na standardizovaných úložných systémech a diskových polích. Sun si jako první velký výrobce všiml tohoto posunu a zabudoval špičkové služby ukládání dat a funkce jejich ochrany do systému Solaris ZFS, uvedl světově první hybridní server a úložnou platformu řady Sun Fire X4500 a vytvořil také první komunitu Open Storage v rámci projektu OpenSolaris.

"Rozšířili jsme naše portfolio otevřených úložných platforem o novou řadu Sun Storage J4000 a vysoce výkonné, ekonomicky výhodné systémy Sun Fire X4500 Thumper," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. "Tyto nové stavební prvky poskytují mimořádnou hustotu i kapacitu a umožňují zákazníkům využít efektivitu standardizovaných úložných zařízení s open source softwarem."

Zákazníci a partneři šetří s technologiemi Open Storage

PixelPark AG, Státní univerzita Oregonu, IT.com a Technologický institut Manukau byli prvními zákazníky, kteří se osobně přesvědčili o flexibilitě a ekonomické výhodnosti nové produktové řady Sun Storage J4000. Tyto společnosti navíc pomocí serverů Sun Fire a operačního systému Solaris dosáhli ještě větší finanční úspory.

Přední německý poskytovatel služeb IT infrastruktury, PixelPark AG, je jedním z prvních zákazníků nové platformy Sun Storage J4000. "S diskovými poli Sun Storage J4000 jsou naše fixní náklady velmi nízké – méně než dolar na gigabajt u aplikací s velkými nároky na úložnou kapacitu. Přitom máme zaručený solidní výkon," řekl Thorleif Wiik, ředitel IT, Pixelpark AG. "Vysoká hustota těchto jednotek nám navíc šetří místo. Fungují s různými systémy, takže můžeme lépe kombinovat komponenty podle toho, jak se naše potřeby mění. Tento produkt jasně odráží odhodlání Sunu inovovat otevřená úložná řešení."

Státní univerzita Oregonu jako dlouholetý zákazník Sunu využívá jeho technologie na podporu oceánografických observatoří, jež pracují s obrovskými kontinuálními proudy složitých, vícerozměrných dat. Proto vítá nové pojetí správy úložné kapacity.

"Diskové pole Sun Storage J4500 nám nabízí vysokou spolehlivost, výkon a jednoduchou správu. Nemusíme nyní například překonfigurovat základní úložná zařízení, když přidáme disky do úložné kapacity založené na systému Solaris ZFS, takže je celá kapacita pole J4500 okamžitě k dispozici. Toto řešení demonstruje vedoucí pozici Sunu v oblasti otevřených úložných řešení, neboť spojuje ty nejlepší výhody open source softwaru a standardizovaného hardwaru," řekl Chuck Sears, manažer výzkumných počítačových systémů Fakulty oceánografických a atmosférických věd na Státní univerzitě Oregonu.
Sun s novou řadou Sun Storage J4000 předstihl konkurenci.

Nová produktová řada Sun Storage J4000 v kombinaci se špičkovými servery Sunu přináší zcela převratnou ekonomickou výhodnost. Podle testu SPC-1(1) má J4000 více než dvakrát výhodnější poměr výkonu k ceně než nejbližší konkurent. Řada Sun Storage J4000 je také nejškálovatelnější a nejspolehlivější ve svém segmentu – nabízí až dvojnásobnou úložnou hustotu, trojnásobnou připojitelnost, dvojnásobnou dostupnost a až desetinásobnou kapacitu, co tradiční úložné produkty nižší kategorie.

Nová řada navíc nabízí zákazníkům velmi atraktivní základní cenu 3000 dolarů a převratnou cenu pod dolar na GB u aplikací hromadného ukládání dat. Díky možnosti nainstalovat do jedné rackové jednotky až dvanáct diskových jednotek šetří produktová řada Sun Storage J4000 spoustu místa. Při použití v kombinaci se systémem OpenSolaris a špičkovými servery Sunu se náklady na úložnou kapacitu sníží až o 90 %. Na rozdíl od tradičních implementací úložných systémů umožňují prostředí Sun Open Storage zákazníkům také libovolně kombinovat komponenty a opakovaně používat hardware přidáváním nového softwaru podle měnících se potřeb.

Portfolio bylo rozšířeno o tři nové systémy a novou propojovací technologii :

Nový server Sun Fire X4540: Vysoký výkon a vysoká efektivita

Sun dále rozšiřuje svou řadu serverů Open Storage o jediný kombinovaný server/úložné pole od velkého výrobce, který lze škálovat až na 48 jednotek v jediné skříni. Na trhu hybridních serverových a úložných zařízení, která přinášejí špičkový výkon, kapacitu a úsporu energie i místa, je Sun jasným průkopníkem.

Úložný server Sun Fire X4540 jako první z řady Open Storage integruje levné, standardizované serverové a úložné komponenty v rámci otevřené architektury a používá operační systém Solaris se souborovým systémem Solaris ZFS. Poskytuje zákazníkům vyšší výkon za nižší cenu. Server Sun Fire X4540 míří do nejrychleji rostoucího segmentu trhu s úložnými řešeními – mezi levná a přitom vysokokapacitní disková úložiště založená na technologii SATA.

Vzhledem k těsné blízkosti úložných a počítačových komponent se systém Sun Fire X4540 výborně hodí pro vysoce výkonné výpočetní aplikace, úložné sítě, analytické aplikace a datové sklady, streaming videa a podobné aplikace. Nový systém Sun Fire X4540 je k dispozici za stejnou cenu jako systém Sun Fire X4500 Thumper a proti jeho první generaci demonstroval dvojnásobný výkon při stejně nízké spotřebě energie. Nový úložný server Sun Fire X4540 byl certifikován pro následující software: databázi Sun MySQL, datový sklad Greenplum, řešení bezpečného přístupu k datům CopperEyes a Zmanda ZRM pro zálohování dat z databáze Sun MySql.

Ceny a dostupnost

Ceny produktů řady Sun Storage J4000 začínají na cenách od 3000 dolarů a tyto produkty jsou k dispozici okamžitě. Ceny úložných serverů Sun Fire X4500 začínají na cenách od 22 000 dolarů a tyto servery budou k dispozici v průběhu července.

Článek ze dne 22. července 2008 - úterý

Další články od Sun Microsystems

Nová Sun Ray učebna v Národní technické knihovně

Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů

Sun upevňuje svou vedoucí pozici v oblasti adresářových služeb a správy přístupu

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Nové podnikové servery Sun s flash disky představují špičku v počítačovém průmyslu

Oracle koupí Sun

Sun Microsystems a Servodata uzavírají smlouvu o distribuci MySQL v ČR

Sun Microsystems vyhlašuje nejlepší partnery za rok 2008

Sun Microsystems představuje nová vysoce výkonná a energeticky efektivní disková pole

Sun Microsystems rozšiřuje svou nabídku řešení cloud computingu akvizicí společnosti Q-layer

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL

PROVYS TV Office byl úspěšně otestován na architektuře Sun

Sun a Imation posilují partnerství na českém trhu