logo

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Společnost Sun Microsystems, Inc. uvádí na trh produkty Sun xVM Server a Sun xVM Ops Center 2.0, klíčové komponenty své komplexní virtualizační strategie. Portfolio virtualizačních technologií Sun xVM pro provoz v internetovém měřítku je otevřené, flexibilní a představuje nejrobustnější nabídku na trhu virtualizací jednotlivých desktopů i celého datového centra.

Sun zároveň oznámil nové služby a podporu k softwaru Sun xVM Server a xVM Ops Center 2.0, které pomohou zákazníkům a partnerům po celém světě virtualizovat a spravovat datová centra. Navíc Sun spustil novou open source komunitu xVMserver.org, odkud si vývojáři mohou stáhnout první balíček zdrojového kódu softwaru Sun xVM Server a podílet se na dalším směřování a vývoji produktu. Další prvky virtualizačního portfolia Sun xVM, včetně softwaru Sun xVM VirtualBox a Sun xVM Ops Center, jsou open source a jsou bezplatně dostupné k okamžitému stažení na webu openxvm.org.

Sun nyní své portfolio produktů Sun xVM, které zahrnuje software pro virtualizaci osobních počítačů Sun xVM VirtualBox a software pro konsolidaci a správu virtuálních desktopů Sun Virtual Desktop Infrastructure (VDI), rozšiřuje o produkty Sun xVM Server a xVM Ops Center 2.0. Platforma Sun xVM je zaměřena na mainstreamové komoditní operační systémy s procesory x86/SPARC, tj. Windows, Linux a Solaris. Pomocí řady technologií podnikové třídy, které již využívají společnosti žebříčku Fortune 500, umožňuje zákazníkům virtualizovat jakékoli úlohy a spravovat je odkudkoli. Sun odhaduje, že zákazníci mohou při provozu softwaru Sun xVM Server očekávat až 50procentní úsporu nákladů na virtualizační infrastrukturu oproti nabídce produktů největších konkurentů.

"Na současném trhu virtualizačních řešení je konsolidace pouze prvním krokem v přechodu na dynamické datové centrum, postavené na otevřených, standardizovaných řešeních. Otevřené portfolio Sun xVM bylo vyvinuto tak, aby umožňovalo spravovat infrastrukturu se složitostí na úrovni internetu s bezprecedentním výkonem a jednoduchostí," řekl Rich Green, výkonný viceprezident společnosti Sun Microsystems pro software. "Portfolio Sun xVM nabízí ve škále od serverů až po desktopy širokou a komplexní sadu řešení, kterou jsme vyvinuli ve spolupráci s předními partnery, včetně společností AMD, CSC, Intel a Microsoft Corp."

Podpora nejpoužívanějších operačních systémů a serverů Sun s procesory x86 i SPARC zaručuje hladké škálování

S novým softwarem Sun xVM Server přináší Sun snadno použitelné, open source řešení virtualizace serverů datových center, které umožňuje virtualizovat a spravovat heterogenní pracovní úlohy v systémech Windows, Red Hat a SUSE Linux, Solaris a OpenSolaris na serverech s procesory x86 a SPARC. Podle nejvyšších požadavků na grafické uživatelské rozhraní webu (GUI) poskytuje Sun xVM Server integrovanou správu v prostředí internetového prohlížeče, škálovatelnost podnikové třídy, spolehlivost a zabezpečení. Software Sun xVM Server je interoperabilní s technologiemi VMware a používá stejné formáty virtuálních pevných disků a virtuálních zařízení, což pro zákazníky znamená snadnou přenositelnost pracovních úloh mezi platformami VMware ESX a Sun xVM Server.

Prostřednictvím nového produktu Sun xVM Ops Center 2.0 přináší Sun integrovanou, zjednodušenou správu virtuálních a fyzických prostředí. Nová verze umožňuje vedle fyzických infrastruktur spravovat také virtuální hosty Uživatelé tak mohou současně a snadno spravovat tisíce geograficky distribuovaných systémů. Špičkové funkce nástroje Sun xVM Ops Center pro správu životních cyklů softwaru zjednodušují a urychlují vyhledávání, přidělování, aktualizace, monitorování a vykazování fyzických a virtuálních počítačů a také generování výkazů o shodě prostřednictvím jednotného rozhraní v prostředí prohlížeče.

"Od počátku spoléháme na Sun jako na skutečného partnera. Jeho odhodlání podpořit náš úspěch nám pomohlo zjednodušit správu aktualizací systémů Solaris a Linux díky jedinému nástroji," řekl Juergen Fischer z oddělení IT infrastruktury a služeb zákazníkům společnosti ING-DiBa. "Máme velkou důvěru v technologie Sun a ve vizi Sunu začlenit virtualizované prostředí pod řídící infrastrukturu. Ta je totiž jádrem služeb, které jsme se zavázali poskytovat našim zákazníkům."

"Jsme velice spokojeni s technologiemi Sunu, které nám dlouhodobě pomáhají udržovat naše prostředí aktualizované," řekl Volker Hafner, šéf IT serverových systémů BHF Bank. "Zjednodušení správy s přehledem o celém distribuovaném prostředí podstatně omezuje komplikace spojené se zaváděním oprav a aktualizací. Těšíme se na přínosy virtualizačních plánů Sunu v portfoliu Sun xVM."

Komplexní virtualizační služby Sunu

Sun současně oznámil komplexní služby k softwaru Sun xVM Server a Sun xVM Ops Center 2.0, které pomohou zákazníkům budovat a podporovat virtuální datová centra další generace. Díky doplnění softwarové technologie Sun xVM do sady virtualizačních služeb Sun Virtualization Suite of Services a dostupnosti předplatného na software má Sun vynikající pozici pro poskytování bezkonkurenční odbornosti a podpory k portfoliu Sun xVM. Sun Virtualization Suite poskytuje tu správnou kombinaci služeb plánování, návrhu a implementace: Virtualization Workshop, Virtualization Architecture a Virtualization Implementation. V rámci této nabídky Sun vyhodnotí současné a dlouhodobé potřeby zákazníků, pomůže implementovat svou virtualizační technologii, ale i další uznávané platformy, sníží rizika a urychlí nasazení v praxi.

Článek ze dne 22. září 2008 - pondělí

Další články od Sun Microsystems

Nová Sun Ray učebna v Národní technické knihovně

Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů

Sun upevňuje svou vedoucí pozici v oblasti adresářových služeb a správy přístupu

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Nové podnikové servery Sun s flash disky představují špičku v počítačovém průmyslu

Oracle koupí Sun

Sun Microsystems a Servodata uzavírají smlouvu o distribuci MySQL v ČR

Sun Microsystems vyhlašuje nejlepší partnery za rok 2008

Sun Microsystems představuje nová vysoce výkonná a energeticky efektivní disková pole

Sun Microsystems rozšiřuje svou nabídku řešení cloud computingu akvizicí společnosti Q-layer

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL

PROVYS TV Office byl úspěšně otestován na architektuře Sun

Sun a Imation posilují partnerství na českém trhu