logo

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů

Sun posílil CMT servery procesory UltraSPARC T2 a T2 Plus 1,6 GHz a vylepšenou technologií logických domén, která využívá operační systém Solaris. Nové blade a rackové servery založené na šestijádrovém procesoru AMD Opteron zvyšují výkon až o 30 procent.

Společnost Sun Microsystems obohatila svou architekturu otevřených síťových systémů, která představuje konvergenci počítačových systémů, síťových produktů, softwaru a datových úložišť, o nové procesory 1,6 GHz pro své systémy Sun SPARC Enterprise s operačním systémem Solaris, nový virtualizační software Sun Logical Domains (LDoms) v nejnovější verzi Solarisu a nová řešení založená na otevřených síťových systémech, která zvýší výkon aplikací a návratnost investic. Dále Sun uvedl nové blade a rackové servery s novým procesorem AMD Opteron.

"CMT servery Sunu prokázaly vynikající výkon s masivním multi-threadingem, virtualizací a šifrováním bez jakýchkoli nákladů navíc," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. "Otevřené síťové systémy Sunu poskytují ideální kombinaci výkonu, efektivity a finanční úspory pro nejkritičtější aplikace v podniku."

Architektura Sun Open Network Systems přináší rychlost, jednoduchost a finanční úsporu napříč celým datovým centrem

Architektura otevřených síťových systémů Sun je o konvergenci otevřených počítačových systémů, sítí, softwarových a úložných technologií, které pomohou zvýšit výkon díky masivní efektivitě a škálovatelnosti. Ta maximalizuje ekonomickou výhodnost provozu počítačových systémů pro podnikové aplikace jako BIDW, ERP nebo CRM.

NOVÉ PRODUKTY A ŘEŠENÍ

CMT systémy založené na procesorech Sun UltraSPARC T2 a T2 Plus 1,6 GHz a na softwaru Sun LDoms 1.2

Servery Sun CMT se systémem Solaris přinášejí vyšší výkon, škálovatelnost a spolehlivost díky zabudovaným virtualizačním funkcím a kryptografickém akcelerátoru na čipu bez jakéhokoli příplatku. Kombinace nových procesorů UltraSPARC T2 a T2 Plus s novým softwarem Sun LDoms 1.2 poskytuje další virtualizační funkce a výpočetní výkon, zjednodušuje správu, odstraňuje těžko průchodné body ve sběrnicích a urychluje odezvu aplikací.

Nová verze softwarového produktu Sun LDoms 1.2 v kombinaci s novou verzí operačního systém Solaris přináší následující vlastnosti :

Zákazníci mohou dále zvýšit výkon CMT blade serverů pomocí otevřených síťových technologií Sunu, jako je Sun Blade 6000 Virtual Network Express Module (NEM), vysoce výkonný modul 10gigabitového ethernetu (GbE) pro virtualizace sítě, který přináší vynikající náklady na port a snižuje komplikovanost síťové infrastruktury eliminací celé přepínací vrstvy.

Řešení Sun Open Network Systems Enterprise 2.0 pro Oracle

Spojením blade serverů Sun CMT se systémem Solaris a zařízení Sun Blade 6000 Multi-Fabric NEM a Open Storage se softwarem Oracle Fusion Middleware a Oracle Database vytváří ideální platformu pro nasazení aplikací typu Enterprise 2.0. Zákazníci mohou nasadit podnikovou infrastrukturu až o 75 procent rychleji než tradičními přístupy a zkonsolidovat několik aplikačních instancí pomocí zabudované virtualizace na energeticky úsporných CMT blade serverech Sun, jež jsou připraveny i na flash disky.

Blade systémy a servery Sun x64

Nové x64 blade a rackové servery Sun s nejnovějšími šestijádrovými procesory AMD Opteron jsou ideální pro virtualizaci, podnikové pracovní úlohy, konsolidaci datových center a výpočetně náročné úlohy HPC. Mezi servery s novými šestijádrovými procesory AMD Opteron patří serverové moduly Sun Blade X6440 a X6240, server Sun Fire X4440 a úložný server Sun Fire X4540. Sun také představil server Sun Fire X4640, modulární 48jádrový x64 server pro montáž do skříně (4RU) s výjimečnou virtualizační kapacitou pro konsolidaci aplikací a vyšší využití serverové kapacity.

Podnikové servery Sun SPARC dosud vytvořily více než 60 výkonových prvenství. Mezi nové rekordy patří :

Podniková řešení Sunu založená na otevřených síťových systémech

Sun nabízí celé portfolio produktů podnikové třídy Sun Rapid Solution, která spojují jeho architekturu Open Network Systems a technologie klíčových ISV partnerů s komplexními službami podpory, pomáhají rychle uvádět do provozu podnikové aplikace a dosahovat vyšší návratnosti investic.

Mezi tato řešení patří :

Dostupnost a cena

Ceny vylepšených CMT systémů Sunu s procesory 1,6 GHz začínají od 23 925 dolarů za blade servery a 33 339 dolarů za rackové servery. Doporučené ceny nových produktů Sun x64 začínají od 2 794 dolarů. Všechny ceny jsou uvedeny v amerických dolarech.

Další články k tématům - amd - blade - CRM - enterprise - ERP - LDoms - Network - Open - oracle - podnikové - sap - servery - Solaris - SPARC - sun - T5440 - x64 - John Fowler

Článek ze dne 1. září 2009 - úterý

Další články od Sun Microsystems