logo Sun Microsystems

Sun Storage 7000

Sun Microsystems oznamuje dostupnost inovativní řady unifikovaných úložných systémů Sun Storage 7000, známé rovněž pod kódovým označením Amber Road. Nová řada úložných produktů je založena na standardizovaných součástech a robustním softwarovém portfoliu Sunu.

Sun Storage 7000 nabízí průlomové diagnostické funkce pro odstraňování problémů, optimalizovaný výkon, čtvrtinovou spotřebu energie a až 75 % finanční úsporu proti konkurenčním úložným systémům. Instalaci a konfiguraci těchto zařízení lze navíc zvládnout pod pět minut.

Nově uvedená řada Sun Storage 7000 zahrnuje tři zařízení Open Storage - Sun Storage 7110, 7210 a 7410 – každé z nich je prvním produktem nové a široké řady unifikovaných úložných systémů. V souvislosti s novými produkty zároveň Sun oznámil nový Open Storage Partner Specialty Program a soubor nových profesionálních služeb, které pomohou zákazníkům využívat technologie Open Storage.

"Nové systémy radikálně zjednodušují správu informací a přinesou zákazníkům až 75 % úsporu nákladů na výkon. Jde o největší inovaci na poli datových úložišť za posledních několik desítek let," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems, Inc. "Nová řada Sun Storage 7000 nabízí jednoduchý způsob, jak využívat datová úložiště za zlomek ceny tradičních systémů. Má potenciál navždy změnit to, jak firmy a podniky ukládají a spravují rychle rostoucí objemy dat - svůj nejdůležitější majetek."

První zařízení Open Storage na světovém trhu

"Řada Sun Storage 7000 představuje třídu sama o sobě. Za svou cenu nabízí mimořádnou funkčnost na úrovni hardwaru i v softwarových doplňcích," řekl John Webster, hlavní poradce IT společnosti Illuminata, Inc. "Tato nová řada má potenciál stát se nejpřevratnější inovací Sunu na poli datových úložišť."

Sun uvedl první tři zařízení v rámci portfolia Open Storage, z nichž každé obsahuje plně integrovanou softwarovou výbavu s podporou pro různé operační systémy, standardní vysokorychlostní síťová i pásková rozhraní a také komplexní řídící software s účinnými analytickými nástroji. Jsou to jediné úložné systémy, které plně využívají hybridní úložiště s flash disky podporovaná souborovým systémem Solaris ZFS. Technologie Flash Hybrid Storage Pools umožňuje automaticky akcelerovat a optimalizovat výkon a zároveň snížit nároky na napájení a chlazení.

Organizace všech velikostí a v nejrůznějších odvětvích - velké podniky, finanční instituce, vládní úřady, střední firmy i začínající webové firmy, které provozují vysoce výkonné výpočetní aplikace nebo internetové aplikace webu 2.0 - mají problémy držet krok s rychlým růstem dat a komplikovaností správy datových úložišť. Tito zákazníci hledají nové způsoby, jak zjednodušit provoz, optimalizovat výkon, snížit spotřebu energie a nároky na místo a vstoupit do budoucnosti se snadno spravovatelnými úložnými systémy, jež poskytují ekonomičtější provoz s výhodnější návratností investic.

Tradiční úložné produkty jsou totiž nákladné, jejich instalace zabírá hodně času a postrádají zabudované funkce pro pohotové řešení problémů s komplexními síťovými úložišti a finančně přijatelnou analýzu systémové výkonnosti.

Naproti tomu všechny unifikované úložné systémy řady Sun Storage 7000 nabízejí v základní výbavě komplexní datové služby jako pořizování snímků a klonování disků, obnovení, zrcadlení, RAID-5, RAID-6, replikaci, aktivní clustering, kompresi, thin provisioning, CIFS, NFS, iSCSI, HTTP/FTP a WebDAV. Díky jejich jedinečné konstrukci mohou zákazníci těžit z průběžných inovací, jakmile Sun zpřístupní prostřednictvím automatických aktualizací nové datové služby a funkce.

Technologiím Open Storage věří zákazníci, analytici i partneři

i365 (firma koncernu Seagate), Digitar i římskokatolická diecéze Boise v Idahu patří do elitní skupiny prvních zákazníků, kteří mohli začít využívat jednoduchost, výkon a finanční úspornost unifikovaných datových úložišť řady Sun Storage 7000. A analytici se shodují na tom, že tato nová produktová řada může změnit pravidla hry v počítačovém průmyslu.

Partnerští výrobci softwaru se rovněž shodují, že unifikované úložné systémy Sun Storage představují převratnou technologii, která nabízí zákazníkům přesvědčivou jednoduchost a finanční výhodnost. "Jako poskytovatel softwaru a služeb ochrany, zachování a dohledávání dat jsme přesvědčeni, že řada Sun 7000 představuje atraktivní a hodnotnou nabídku s velmi dobrými charakteristikami z hlediska vysoké dostupnosti. Navíc nabízí jednoduchý, přímočarý model správy," řekl David Allen, technický ředitel společnosti i365 (firmy koncernu Seagate). "Přináší osvěžující a původní pohled na odstranění komplikovanosti, který boří zkamenělé uvažování o úložných technologiích. Podle nás tak v důsledku atakuje hlavní špatně chápaný aspekt datových úložišť - náklady na provoz. Těšíme se, až zařízení řady 7000 nasadíme do našeho produkčního prostředí."

John Newton, technický ředitel a předseda představenstva společnosti Alfresco Software, souhlasí : "Je to skutečně skvělá zpráva pro zákazníky firmy Alfresco. Iniciativa Open Storage umožňuje našim uživatelům spravovat obrovská hierarchická úložiště obsahu s minimálním úsilím. Poskytuje sofistikované open source funkce řízení, správy a obnovení v systému, u něhož byste čekali mnohokrát vyšší cenu. Pro naše zákazníky je to cesta, jak spravovat terabajty a třeba i petabajty informací."

"Velké i malé organizace IT v nejrůznějších odvětvích se potýkají s rostoucími objemy dat, která je třeba uchovávat déle a spravovat efektivněji. Navíc musí brát v úvahu otázky elektrického napájení, chlazení a místa pro stávající a další úložná zařízení. Kombinace diskových a flash úložišť umožňuje zákazníkům dosáhnout vyššího výkonu a nižší spotřeby energie za nižší cenu," řekl Gene Ruth, analytik úložných technologií ve společnosti Burton Group. "Jsme přesvědčeni, že flash disky SSD mají potenciál přinést podnikům zajímavý nárůst výkonu a budou nejpozorněji sledovanými inovacemi v této oblasti."

Analýza s bezkonkurenčním monitorováním v reálném čase

Zařízení Amber Road nabízejí analytické funkce založené na technologii DTrace, což je nejkomplexnější technologie na trhu pro analýzu a optimalizaci úložného systému. Na jejím vývoji pracoval poslední dva roky špičkový technický tým Sunu FISHworks a tato technologie poskytuje bezprecedentní možnost v reálném čase pozorovat celý úložný systém v produkčním provozu. Díky tomu umožňuje zákazníkům rychle diagnostikovat a odstraňovat problémy předtím, než negativně ovlivní chod firmy. Navíc okamžitý přehled o všech aspektech od CPU až po uživatele urychluje analýzu provozního stavu.

"Tajným receptem zařízení řady Sun Storage 7000, jež umožňuje v reálném čase optimalizovat systém na základě analytických grafů, je projekt FISHworks a technologie DTrace systému Solaris. Do nynějška totiž bylo získávání takových informací složité," řekl Mike Shapiro, Sun Microsystems Distinguished Engineer a vedoucí projektu Sun FISHworks. "Zjednodušili jsme tento proces komplexní sadou nástrojů, které poskytují vhled do fungování systému a potenciálních problémů, jež mohou nastat. Nic podobného na trhu neexistuje."

"Za posledního dva a půl roku vytvořil tým FISHworks zcela novou architekturu pro integrované úložné produkty. Ta poskytuje bezprecedentní analytické funkce a nový ekonomický model pro datová úložiště," řekl Mike Shapiro, Distinguished Engineer a vedoucí týmu Sun FISHworks. "Náš systém obsahuje revoluční analytické funkce založené na technologii DTrace, jedinečnou technologii Flash Hybrid Storage Pool a vysoce škálovatelnou standardizovanou architekturu."

Software a komunita Open Storage nabízí vyšší výkon a finanční úsporu

Technologie Flash Hybrid Storage Pool, která je podporována souborovým systémem Solaris ZFS, spolu s některými dalšími technologiemi operačních systémů Solaris a OpenSolaris dělá z unifikovaných úložných systémů Sun Storage 7000 skutečně ojedinělá zařízení. Technologie Sunu Hybrid Storage Pools pomocí 128bitového souborového systému ZFS transparentně spravuje pro čtení optimalizovaná flash zařízení DRAM a levné, energeticky úsporné diskové jednotky jako jedinou hierarchii mezipaměti. Hybridní úložiště poskytují větší výkon s podstatně nižší spotřebou energie a také menšími náklady na gigabajt než tradiční úložné systémy. Slouží k ukládání dat pro souborové a blokové protokoly jako CIFS nebo NFS a podporují nejrůznější podnikové datové služby, včetně clusteringu a replikace dat.

V souladu s odhodláním Sunu být nejotevřenější technologickou společností na světě byla v průběhu vývoje řady Amber Road poskytnuta řada nových technologií otevřeným komunitám jako OpenSolaris.org. Hnutí Open Storage za poslední rok zaznamenalo výrazný růst, takže nyní zahrnuje na 4500 členů a 50 různých projektů úložných technologií.

Nové služby Amber Road zjednoduší zákazníkům život

Společnost Sun Microsystems zároveň oznámila nové odborné služby k řadě unifikovaných úložišť Sun Storage 7000, které pomohou zákazníkům s návrhem architektury, implementací, podporou a správou této inovativní technologie v datových centrech. Zmírňují rizika přerušení provozu a ztráty dat, urychlují návratnost investice.

Článek Sun Microsystems ze dne středa 19. listopadu 2008

Další články od Sun Microsystems

Nová Sun Ray učebna v Národní technické knihovně

Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů

Sun upevňuje svou vedoucí pozici v oblasti adresářových služeb a správy přístupu

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Nové podnikové servery Sun s flash disky představují špičku v počítačovém průmyslu

Oracle koupí Sun

Sun Microsystems a Servodata uzavírají smlouvu o distribuci MySQL v ČR

Sun Microsystems vyhlašuje nejlepší partnery za rok 2008

Sun Microsystems představuje nová vysoce výkonná a energeticky efektivní disková pole

Sun Microsystems rozšiřuje svou nabídku řešení cloud computingu akvizicí společnosti Q-layer

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL

PROVYS TV Office byl úspěšně otestován na architektuře Sun

Sun a Imation posilují partnerství na českém trhu