logo

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové servery se čtyřjádrovými procesory SPARC64 přinášejí až 80procentní nárůst výkonu, poskytují obrovskou škálovatelnost, konsolidaci a virtualizaci pro podnikové a HPC aplikace.

Společnosti Sun Microsystems, Inc. a Fujitsu Limited oznámily nové modely řady serverů SPARC Enterprise: M4000, M5000, M8000 a M9000. Vysoce škálovatelná podniková platforma pro virtualizaci a konsolidaci nabízí výkon u komerčních aplikací lepší o 80 procent, dvakrát vyšší výkon v úlohách HPC a o 44 procent nižší spotřebou energie na jádro. Nové servery SPARC Enterprise, založené na čtyřjádrovém procesoru SPARC64 VII a operačním systému Solaris, představují ideální platformu pro podnikové aplikace s vysokými nároky na dostupnost, včetně rozsáhlých databází, analytických řešení a datových skladů, aplikací pro plánování podnikových prostředků a řízení vztahů se zákazníky. Pro stávající servery SPARC Enterprise je nový procesor rovněž k dispozici jako volitelný doplněk umožňující snadný upgrade.

Spolupráce společností Sun a Fujitsu

"Nové systémy SPARC Enterprise zvyšují laťku výkonnosti a poskytují dostatečnou flexibilitu pro nejnáročnější podnikové úlohy," řekl John Fowler, výkonný viceprezident skupiny Systems společnosti Sun Microsystems. "Osvobozujeme zákazníky od omezení mainframů díky otevřeným systémům, které poskytují požadovanou škálovatelnost, konsolidaci a virtualizaci spolu s dlouhodobou ochranou investic, jež zabrání zastarání jejich datových center."

"SPARC Enterprise se s procesorem SPARC64 VII dostaly na novou úroveň. Nový procesor poskytuje velmi působivý výkon, vysokou spolehlivost a ekologickou úspornost, neboť těží z bohatých zkušeností Fujitsu v oblasti mainframů," řekl Tatsuo Tomita, výkonný senior viceprezident a člen představenstva společnosti Fujitsu. "Jsme si jisti, že procesor SPARC64 VII jako srdce nejškálovatelnějších a nejflexibilnějších systémů na světě nejen ochrání, ale také zvýší hodnotu investic našich zákazníků."

Nové servery poskytují vysokou škálovatelnost a virtualizaci s ochranou investic

Nově oznámené servery SPARC Enterprise vycházejí ze stávajících systémů společně navržených Sunem a Fujitsu. Rozvíjejí dlouhodobou ochranu investic zákazníků prostřednictvím binární kompatibility, špičkové technologie hardwarových a softwarových oddílů a mimořádně flexibilních možností kombinace procesorů založených na architektuře SPARC64. Tyto servery SPARC Enterprise jako jediné systémy na trhu umožňují kombinovat procesory SPARC64 VI a VII v jediné doméně, takže zákazníci mohou pohotově zvýšit výkon bez přerušení provozu a nutnosti dalších změn hardwaru. Náklady na upgrade hardwaru mohou zákazníci rovněž minimalizovat rozšířením stávajících serverů SPARC Enterprise o nové procesory SPARC64 VII.

S novým čtyřjádrovým procesorem SPARC64 VII nabízejí servery SPARC Enterprise bezkonkurenční škálovatelnost symetrického víceprocesorového systému (SMP) – lze je škálovat z 16 až na 256 jader. Procesor SPARC64 VII samozřejmě nabízí funkce spolehlivosti, dostupnosti a zabezpečení procesoru SPARC64 VI, včetně opakovaného spuštění neúspěšných instrukcí na úrovni hardwaru, dynamické degradace a procesorových registrů s chráněnou paritou. Umožňuje tak udržet úroveň výkonnosti a spolehlivosti požadovanou u kritických podnikových systémů.

Nový procesor má o 44 procent nižší spotřebu energie na jádro než čip SPARC64 VI, takže umožňuje zákazníkům konsolidovat a minimalizovat spotřebu energie. Pomocí zabudovaných funkcí rozdělení hardwaru na oddíly a technologie Solaris Containers umožňují nové servery SPARC Enterprise vytvořit obzvlášť husté prostředí s výjimečnými možnostmi vizualizace. Zákazníci tak mohou dosáhnout vyššího využití systémů, podpořit náročnější aplikační úlohy a služby a zároveň udržet pod kontrolou provozní náklady a snížit dopad svého provozu na životní prostředí.

Systémy SPARC Enterprise porážejí konkurenci

Server PARC Enterprise M9000 se systémem Solaris 10, aplikací SAP ERP Release 6.0 a databází Oracle Database 10g dosáhl rekordního výsledku ve standardizovaném aplikačním benchmarku SAP Sales and Distribution (SD), v němž podpořil 39 100 uživatelů. Server SPARC Enterprise M9000 svým výsledkem o 10,5 % překonal 35 400 uživatelů benchmarku SD, jež zvládl podpořit server IBM Power 595 POWER6, a o 30,3 % překonal 30 000 uživatelů benchmarku SD, které podpořil server HP Integrity Superdome SD64B. Zároveň prokázal schopnost vysoce škálovatelně a spolehlivě provozovat aplikační i databázový software.

Server SPARC Enterprise M9000 s procesory SPARC64 VII, softwarem Sun Studio 12 a operačním systémem Solaris 10 vytvořil skóre 2,023 TFLOPS v benchmarku Linpack Highly Parallel Computing. SPARC Enterprise M9000 překonal IBM Power 595 POWER6 téměř dvakrát a HP Integrity Superdome dokonce 2,7krát.

Zákazníci chválí servery SPARC Enterprise

Servery SPARC Enterprise využívají zákazníci po celém světě a ve všech odvětvích, včetně oborů pracujících s vysoce výkonnými výpočetními aplikacemi (HPC), odvětví finančních služeb, maloobchodu nebo provozovatelů služeb webu 2.0. Mezi zákazníky těchto serverů patří například China Mobile Communications Corporation, CIMB Group, Core Services, HPCVL, Qualcomm, SuccessFactors či Weight Watchers International.

Dostupnost produktů a služeb

Nové systémy SPARC Enterprise jsou okamžitě k dispozici přímo u společností Sun a Fujitsu a jejich autorizovaných prodejců. Procesory SPARC64 VII budou k dispozici jako upgrade pro stávající systémy. Sun a Fujitsu rovněž poskytují celou řadu služeb, které pomohou zákazníkům maximalizovat hodnotu jejich investic do infrastruktury.

Článek ze dne 29. července 2008 - úterý

Další články od Sun Microsystems

Nová Sun Ray učebna v Národní technické knihovně

Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů

Sun upevňuje svou vedoucí pozici v oblasti adresářových služeb a správy přístupu

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Nové podnikové servery Sun s flash disky představují špičku v počítačovém průmyslu

Oracle koupí Sun

Sun Microsystems a Servodata uzavírají smlouvu o distribuci MySQL v ČR

Sun Microsystems vyhlašuje nejlepší partnery za rok 2008

Sun Microsystems představuje nová vysoce výkonná a energeticky efektivní disková pole

Sun Microsystems rozšiřuje svou nabídku řešení cloud computingu akvizicí společnosti Q-layer

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL

PROVYS TV Office byl úspěšně otestován na architektuře Sun

Sun a Imation posilují partnerství na českém trhu