logo

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Sun Microsystems uvádí nejnovější verzi operačního systému Solaris 10 - Solaris 10 10/08. Nová verze staví na stěžejních přednostech systému Solaris 10 a pomáhá zákazníkům maximalizovat využití majetku a výkonu systémů, zvládnout složitost datových center, zachovat kontinuitu provozu a snížit náklady.

Solaris 10 10/08 obsahuje řadu aktualizací a vylepšení, z nichž některá vznikla za přispění komunity OpenSolaris.

"Společnosti jsou dnes více než kdy jindy pod tlakem, aby zvládaly více s menšími prostředky – od rychlejšího nasazování nových služeb a zajištění shody s novými předpisy až po přidání většího počtu serverů do stejného prostoru v datovém centru - a to s klesajícími rozpočty a zmraženými početními stavy," řekl Jim McHugh, viceprezident marketingu řešení datových center ve společnosti Sun. "Díky nejnovějším vylepšením virtualizace, aktualizacím systému souborů ZFS a optimalizaci pro procesory Intel představuje Solaris 10 10/08 ideální platformu pro zákazníky, kteří usilují o konsolidaci a zjednodušení datového centra."

Solaris 10 10/08 je výsledkem spolupráce inženýrů Sunu se členy komunity OpenSolaris. Všechny nové funkce v této verzi byly nejprve začleněny do systému OpenSolaris a až potom do podnikového systému Solaris 10 10/08.

Nové funkce ve verzi Solaris 10 10/08 :

Kompatibilita je nadále klíčovou vlastností systému Solaris 10. Díky modelu aktualizace systému Solaris mohou zákazníci snadno provést upgrade na Solaris 10 10/08, aniž by museli zároveň upgradovat hardware a další software, nebo museli znovu certifikovat stávající projekty a aplikace. Solaris 10 10/08 zachovává plnou kompatibilitu s více než 7 000 produkty třetích stran a interně vyvinutými aplikacemi zákazníků.

Díky zabudované, bezplatné open source virtualizační technologii Solaris Containers a Sun Logical Domains (LDoms) je nedávno oznámený server společností Sun a Fujitsu SPARC Enterprise T5440 ideální platformou pro konsolidaci stovek podnikových úloh na jediný systém. Navíc kontejnery systémů Solaris 8 a 9 umožňují zákazníkům provozovat několik prostředí Solaris 8 a 9 v jediném systému SPARC. Díky tomu mohou zákazníci rychle a snadno přesunout fyzická prostředí na virtuální kontejnery v systému Solaris 10 a ihned začít využívat výkon, škálovatelnost a ekonomickou výhodnost nových serverů SPARC Enterprise CMT.

Platformy Sun dosahují rekordních výsledků :

Světový rekord platformy x86 v typové úloze SPECjbb2005 s jediným prostředím Java Virtual Machine (JVM), pod systémem Solaris 10 a na serveru Sun Fire X4450 s procesorem Intel Xeon řady 7400. Tento výsledek doplňuje rekord čtyřprocesorové konfigurace s několika prostředími JVM na stejné platformě a potvrzuje vysokou výkonnost implementace softwaru Java HotSpot (verze 1.6.0_06 Performance Release).

Rekordní výsledek čtyřprocesorové unixové konfigurace ve standardním aplikačním testu SAP Sales and Distribution (SD) ke 12. září 2008. Server Sun Fire X4450 se čtyřmi procesory Intel Xeon X7460 (24 jader, 24 vláken), v němž běžela aplikace SAP ERP Release 6.0 se softwarem Unicode a databází MaxDB 7.6 pod systémem Solaris 10, podpořil 4 600 uživatelů benchmarku SAP SD. Tento výsledek potvrzuje optimální výkon aplikace SAP ERP na serverech Sun Fire se systémem Solaris a hladkou podporu vícejazyčného prostředí v aplikacích SAP.

O systému Solaris 10

Solaris 10 je osvědčený, technologicky špičkový operační systém, který pomáhá zákazníkům maximalizovat využití majetku a výkon systémů, zvládat složitost datových center, zachovat kontinuitu provozu a snižovat náklady. Solaris 10 obsahuje klíčové komponenty jako DTrace, Solaris Containers, systém souborů ZFS a Solaris Predictive Self-Healing spolu s vyspělými bezpečnostními funkcemi. Operační systém Solaris je podporován na více než tisícovce platforem x86 a SPARC a lze v něm provozovat přes 7 000 jedinečných aplikací - více než v jakémkoli jiném otevřeném operačním systému. Solaris 10 používají zákazníci po celém světě v nejrůznějších odvětvích, včetně finančních služeb, státní správy, webové infrastruktury a výroby. Služby Solaris Subscription poskytují odbornou technickou podporu, pomoc se zajištěním interoperability a online zdroje, které pomohou zákazníkům optimalizovat výkon a zvýšit dostupnost systému Solaris na platformách x86 a SPARC.

Článek ze dne 13. listopadu 2008 - čtvrtek

Další články od Sun Microsystems

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL