logo Sun Microsystems

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Nový energeticky efektivní server s čipy CMT a operačním systémem Solaris poskytuje až 4× vyšší výkon než konkurenční systémy, přitom je až o 80 procent levnější.

Společnosti Sun Microsystems, Inc. a Fujitsu Limited oznámily server SPARC Enterprise T5440, který jako první na trhu přináší škálovatelnost a spolehlivost tradičních systémů střední třídy s průlomovým výkonem a radikální energetickou efektivitou architektury UltraSPARC T2 Plus.

Zatímco konkurenční systémy společností IBM a HP jsou až o 80 procent dražší nebo mají jen čtvrtinový výkon, server SPARC Enterprise T5440 s operačním systémem Solaris 10 přináší rekordní výkon a umožňuje zákazníkům konsolidovat a virtualizovat aplikace střední třídy, včetně rozsáhlých OLTP databází, CRM a ERP. V kompaktním 4U provedení zvyšuje server SPARC Enterprise T5440 možnost využití serverových prostředků a zároveň snižuje spotřebu energie a provozní náklady. Navíc je SPARC Enterprise T5440 prvním serverem s procesorovou technologií CMT, který lze škálovat až na čtyři procesory.

"Sun zásadně mění ekonomickou stránku IT a přináší obrovskou hodnotu na trh serverů střední třídy. Jen těžko jsme si pro uvedení této novinky mohli vybrat příhodnější dobu," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. "Server SPARC Enterprise T5440 přináší neuvěřitelný výkon s polovičními rozměry proti konkurenci. Z pohledu zákazníků se vše může shrnout přívlastky rychlejší, menší, zelenější, lepší. A se zabudovanou virtualizací Solarisu mohou ušetřit ještě více."

"Nový server SPARC Enterprise přináší obrovskou škálovatelnost 256 výpočetních vláken v šasi o rozměrech jen čtyř RU,“" řekl Masami Yamamoto, senior viceprezident společnosti Fujitsu. "Se serverem SPARC Enterprise T5440 budeme schopni lépe odpovídat na potřeby zákazníků, kteří chtějí zvýšit výkon svých datových center a zároveň získat výhody energetické účinnosti, konsolidace a virtualizace.“"

Server SPARC Enterprise T5440 je s až 32 jádry (256 vlákny) a 512 GB paměti jedním z prvních systémů, které jsou vybaveny jedinečnými funkcemi správy napájení, včetně možnosti „zaparkovat“ nečinná vlákna. Dále je vybaven technologií Intelligent Fan Control (IFC), která upravuje rychlost větráků podle změn teploty, a tím snižuje spotřebu energie. Pomalejší běh větráků výrazně šetří energii a zároveň snižuje hlučnost a vibrace, což pomáhá prodloužit životnost komponent. Dalším prvkem konstrukce, který maximalizuje úsporu energie, je rozdělení šasi a větráků na chladicí zóny. Díky tomu mohou na změny teploty reagovat jen skutečně potřebné větráky. Server SPARC Enterprise T5440 navíc používá přepracovaný subsystém distribuce napájení s vysoce efektivními digitálními regulátory, který snižuje plýtvání energií proti starším analogovým konstrukcím.

Díky zabudované, bezplatné open source virtualizační technologii Solaris Containers a Logical Domains (LDoms) je server SPARC Enterprise T5440 ideální platformou pro konsolidaci stovek existujících podnikových úloh na jediný systém. Stávajícím zákazníkům navíc funkčnost kontejnerů systémů Solaris 8 a 9 navíc umožňuje provozovat několik prostředí Solaris 8 a 9 v jediném systému SPARC. Díky tomu mohou zákazníci rychle a snadno přesunout fyzická prostředí na virtuální kontejnery v systému Solaris 10 a ihned začít využívat výkon, škálovatelnost a ekonomickou výhodnost nových serverů SPARC Enterprise, postavených na technologii CMT. Solaris 10 10/08, který bude vydán v říjnu, přinese ještě vyšší výkon virtualizace a zdokonalený systém souborů Solaris ZFS, který nabízí zvýšenou integritu dat a plně integrované funkce obnovení po havárii pro zajištění kontinuity provozu.

Server SPARC Enterprise T5440 obsahuje až čtyři procesory ve skříni o velikosti čtyř RU s váhou 40 kg a typickou spotřebou jen 1 575 wattů. Podle zveřejněného výsledku serveru SPARC Enterprise T5440 ve standardizovaném testu Java Business benchmark mohou zákazníci ušetřit pořizovací náklady a přesto získat lepší výkon než s novým osmiprocesorový systémem IBM Power 560 Express, který zabírá dvojnásobek místa, váží dvakrát tolik a spotřebovává o 26 procent více energie.

Server SPARC Enterprise T5440 nabízí obrovský výkon a rozšiřitelnost sběrnic, které mohou mít celkovou fyzickou propustnost až 10 GB/s. Přidáním volitelné jednotky External I/O Expansion se dá počet vstupních a výstupních portů serveru SPARC Enterprise T5440 rozšířit až na 28 slotů PCI-E, takže server poskytne 2,5× více slotů než konkurenční čtyřsoketový server HP rx6600.

Dostupnost a služby

Server SPARC Enterprise T5440 je již k dispozici přímo od společností Sun a Fujitsu a jejich autorizovaných prodejců. Společnosti Sun a Fujitsu k novému serveru SPARC Enterprise T5440 nabízejí řadu akčních nabídek. Sun a Fujitsu rovněž poskytují celou řadu služeb, které pomohou zákazníkům maximalizovat hodnotu jejich investic do infrastruktury. Služby obou společností zahrnují konsolidaci, virtualizaci, maximalizaci efektivity datových center a migraci na Solaris 10.

Další články k tématům - Sun - Fujitsu - Enterprise - T5440 - UltraSPARC - výkon - servery

Článek Sun Microsystems ze dne čtvrtek 30. října 2008

Další články od Sun Microsystems

Nová Sun Ray učebna v Národní technické knihovně

Emerson a Sun ohlašují globální obchodní alianci

Sun rozšiřuje architekturu otevřených síťových systémů

Sun upevňuje svou vedoucí pozici v oblasti adresářových služeb a správy přístupu

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Nové podnikové servery Sun s flash disky představují špičku v počítačovém průmyslu

Oracle koupí Sun

Sun Microsystems a Servodata uzavírají smlouvu o distribuci MySQL v ČR

Sun Microsystems vyhlašuje nejlepší partnery za rok 2008

Sun Microsystems představuje nová vysoce výkonná a energeticky efektivní disková pole

Sun Microsystems rozšiřuje svou nabídku řešení cloud computingu akvizicí společnosti Q-layer

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL

PROVYS TV Office byl úspěšně otestován na architektuře Sun

Sun a Imation posilují partnerství na českém trhu