logo

Sun oznamuje nové otevřené síťové systémy

Sun představuje vyspělou blade architekturu s novými vlastnostmi z hlediska síťových rozhraní, spravovatelnosti a chlazení. Nové servery a blade servery podporují flash disky a používají procesory Intel Xeon řady 5500.

Společnost Sun Microsystems uvedla nové produkty a technologie v rámci své strategie Open Network Systems, které přinášejí výrazný nárůst výkonu aplikací spolu s masivní účinností a škálovatelností pro maximální ekonomickou výhodnost provozu datových center a počítačových sítí typu cloud. Nové produkty představují tržní špičku z hlediska konvergence otevřených počítačových systémů, sítí, softwaru a úložných systémů.

Široké portfolio nových produktů, které Sun představil na konferenci pro své severoamerické partnery v Las Vegas, zahrnuje novou vyspělou architekturu blade systémů, nové síťové technologie a sedm nových systémů založených na procesoru Intel Xeon řady 5500 - viz. zvláštní nabídky a prodejní akce k novým serverům typu blade a x64 včetně program Sun Try and Buy.

"Dnešní zákazníci požadují od informačních technologií tři věci - rychlost, jednoduchost a úsporu. Pojetím Sun Open Network Systems kombinujeme naše inovace na poli sítí, systémovou odbornost, náš stěžejní intelektuální majetek a inovativní návrhy a transformujeme komoditní komponenty na nové platformy s průlomovým výkonem, účinností a škálovatelností," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. "Naše nové systémy x64 s integrovanými síťovými technologiemi, vyspělou tepelnou správou, otevřeným softwarem a otevřenými úložišti přinesou datovým centrům od základu vyšší výkon a maximální užitek z investic do IT."

Sun se ve svém přístupu stále drží principu "Síť je počítačem" a integrací různých technologií přináší rychlost, jednoduchost a úsporu: flash disky (SSD) a platformy Open Storage přinášejí rychlost, integrované síťové technologie jednoduchost, vyspělá tepelná správa a operační systém Solaris přinášejí úsporu.

Rychlost - nové systémy x64 přinášejí průlomový výkon pro virtualizaci, podnikové aplikace, webové aplikace a HPC infrastruktury

Nové servery Sunu přinášejí do datového centra maximální výkon, účinnost a škálovatelnost, podporují různé operační systémy jako Solaris, Linux a Windows i virtualizační řešení Sun xVM Ops Center, VMware, Microsoft Hyper-V a Solaris Containers, která umožňují bez přidaných nákladů a s nízkou režií používat integrovanou virtualizaci. Mezi nové servery x64 a blade systémy Sun s procesorem Intel Xeon řady 5500 patří :

Virtualizace

Podnik a web

Vysoce výkonné počítačové systémy

Sun jako jediný výrobce nabízí jednotky SSD ve všech svých platformách a je také první a jedinou společností, která dodává systémy se zabudovanými flash moduly. Tyto úložné technologie další generace odstraňují těžko průchodná místa a dále zlepšují výkon aplikací. Díky integraci technologie SSD na úrovni softwaru, systémů a úložišť mohou zákazníci dosáhnout až 70x rychlejší odezvy, osmkrát vyšší propustnosti a o 38 % nižší spotřeby energie proti serverům s tradičními rotujícími pevnými disky. Spolu s vylepšeními diskových polí Sun Storage J4000 v oblasti konektivity a výkonu a aktualizovanými procesory v úložném serveru Sun Fire x4540 poskytuje portfolio Sun Open Storage ještě větší výkon s masivní hustotou datových úložišť a nízkými náklady na GB.

Další články k tématům - Benchmark - blade - Fire - InfiniBand - intel - Java - modul - NEM - Network - Open - procesory - QDR - server - solaris - Storage - sun - systémy - výkon - x6270 - x64 - Xeon - John Fowler - Robert Leland

Článek ze dne 28. května 2009 - čtvrtek

Další články od Sun Microsystems