logo

Sunnysoft navýšil obrat meziročně o 21 %

Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení a kapesních počítačů, dosáhl za předchozí fiskální rok nárůstu obratu o 21 %. Sunnysoft ukončil fiskální rok 2009 k 30. 6. 2009.

Zveřejněné finanční výsledky ukazují dosažený obrat 139 milionů Kč, což v porovnání s fiskálním rokem 2008 (115 mil. Kč) je nárůst o 21 %. "V první polovině účetního roku nám obrat meziročně vzrostl dokonce o 44 %,“ říká k tomu Ing. Martin Strouhal, generální ředitel společnosti Sunnysoft s.r.o. "V druhé polovině se však projevila na našem obratu finanční krize, a tak nárůst byl jen o 21 %," dodává Martin Strouhal.

Dopad finanční krize se projevil na výsledku firmy především v období leden až červen 2009. V tomto druhém pololetí tak obrat meziročně poklesl o 1 %. Započtený 44% nárůst z prvního pololetí fiskálního roku 2009 však finálně uzavírá hospodářský výsledek na 21 % nárůstu obratu.

Meziroční nárůst obratu o desítky procent společnost Sunnysoft zaznamenává již několik let po sobě. Hovoří to o dobrém zdraví firmy, která se etablovala na českém trhu v oboru IT/ICT. Nedávno oslavila desetileté výročí svého založení.

Výhled na fiskální rok 2010

Sunnysoft ve fiskálním roce 2010 předpokládá v důsledku finanční krize mírný pokles celoročního obratu, který je odhadován zhruba na 9 %. Naopak v prvním pololetí FY2010 díky novým produktům a nárůstu v divizi Mobilních řešení předpokládá nárůst mezi 9 až 21 % oproti 2. pololetí FY2009.

Sunnysoft v posledních měsících uvedl na trh značku Powertraveller, tedy velmi dobře prodávané solární nabíječky a powerbanky britské provenience, a rovněž zaznamenává výraznou návratnost investic v divizi Mobilní řešení. Zde se projevuje hlavně nárůst zájmu českých firem o efektivní mobilní řešení s možností cíleného prodeje a zrychlení obchodního procesu, které Sunnysoft nabízí pod značkou mAgent.

Další články k tématům - finanční - nárůst - obratu - Sunnysoft - Martin Strouhal

Článek ze dne 28. srpna 2009 - pátek

Další články od Sunnysoft s.r.o.