logo ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.

ASUS představuje počítače řady Eee PC a multidotykové tablety

ASUS představil na letošním veletrhu CES novinky z řady Eee, do níž patří kromě nových netbooků Eee PC i další zajímavé produkty - EeeKeyboard PC, all-in-one počítač EeeTop PC nebo multidotykové tablety T91MT a T101MT.

Stylové netbooky s imitací kůže z aligátora

O návrh netbooků s označením Eee PC Seashell 1008P se postaral proslulý designér Karim Rashid. Tento model s úhlopříčkou displeje 10,1" bude k dostání v růžově lesklém a kávově matném provedení. Využívá nového úsporného procesoru Intel Atom N450, díky němuž vydrží pracovat na jedno nabití až šest hodin.

Modely Eee PC Seashell 1005PE a 1005P také využívají procesor Atom N450 a technologii ASUS Super Hybrid Engine, která optimalizuje energetickou účinnost a snižuje množství použité energie až o 15 %. Díky tomu nabízejí až 14hodinový provoz na baterii. Ergonomická chicklet klávesnice nových netbooků ASUS zajišťuje uživatelům větší pohodlí při psaní.

Počítače řady Eee PC Seashell nabízejí dva operační systémy - kromě Windows 7 také doplňkový Express Gate. Ten se spustí za pouhých 8 sekund a uživatelé mají přístup na internet a k různým aplikacím, aniž by museli spouštět Windows. Uvedené modely Eee PC přinášejí výhodu v podobě celodenní práce na počítači, neboť využívají velké množství energeticky šetrných technologií.

Elegantní řešení představuje i all-in-one počítač EeeTop PC ET2010. Toto všestranné zařízení zaujme stylovým a ergonomickým vzhledem a snadno ovladatelným zasouvacím stojanem.

Uvnitř modelu ET2010AG se ukrývá dvoujádrový procesor AMD Athlon II X2 250u a samostatný grafický procesor ATI Radeon HD 5470, který spolu se širokoúhlým 20" displejem s poměrem stran 16 : 9 a HD rozlišením (1600×900), HDMI vstupem a zvukem SRS Premium Surround Sound nabízí požitek ze sledování filmů.

Zábava s multidotykovou technologií

Modely T91MT a T101MT řady Eee PC Touch patří do kategorie mobilních univerzálních tabletů. Lze je využít jako netbook, čtečku elektronických knih či interaktivní digitální zařízení. Zásluhou funkce Multi-Touch a jejího mechanismu 256úrovňového tlakového snímače se uživatelům nabízí intuitivní interaktivní povrch, takže si mohou pomocí prstu nebo stylusu zapisovat poznámky přímo na displej zařízení. K přibližování obrázků, práci s dokumenty nebo procházení webových stránek stačí uživatelům používat pouze dva prsty. Funkci Multi-Touch využívá rovněž EeeTop PC ET2010AGT.

Multimédia v HD kvalitě

Počítače řady Eee PC nabízí požitek z multimédií v HD kvalitě doma i na cestách. Modely EeeTop PC ET2010AG a ET2010AGT, Eee PC 1201N a EeeBox PC EB1501 byly navrženy tak, aby poskytovaly kvalitní audiovizuální výkon.

V kompaktním modelu EeeBox PC EB1501 se ukrývá dvoujádrový procesor Intel Atom a grafická platforma NVIDIA ION. Jedná se jedno z nejmenších PC na světě vybavených štěrbinovou optickou mechanikou, což z něj dělá zábavní centrum s Full HD rozlišením pro domácnost.

ASUS uvedl na CESu také koncept produktu ASUS Eee Media, který disponuje 30GB úložného prostoru a nastavitelným rozhraním pracujícím na základě operačního systému Linux. Jeho prostřednictvím mohou uživatelé z internetu stáhnout jakýkoli soubor a spustit jej na TV v rozlišení Full HD 1080p. Dálkově ovládané Eee Media přináší kvalitní počítačovou zábavu do obýváku a lze jej využít k přehrávání hudby, sledování videa či fotografií na HDTV televizi.

Bezdrátová sada HDMI připojení ASUS WiCast umožňuje využívat výhod domácí sítě bez obtěžujících drátů a kabelů. Technologie WHDI (Wireless Home Digital Interface) dokáže přenášet obsah z PC či notebooku do HDTV televizoru až na vzdálenost 5 metrů. ASUS WiCast streamuje video zcela plynule a bez zpoždění (< 1 ms), takže uživatelé mohou hrát na televizi počítačové hry nebo sdílet multimédia a webový obsah s rodinou či přáteli.

Domácí zábava bezdrátově

Počítač ASUS EeeKeyboard PC je domácí počítač zasazený do klávesnice. Díky vestavěnému 5" displeji a intuitivnímu softwaru s dotykovým ovládáním mohou uživatelé snadno pracovat s programy, online chaty nebo multimediálními přehrávači. Displej slouží taktéž jako touchpad a rovněž je možné jej naprogramovat tak, aby zobrazoval klávesy rychlého spuštění a klávesové zkratky pro snadnější přístup k aplikacím a webu. Prostřednictvím technologie Ultra-wideband přináší počítač EeeKeyboard PC bezdrátovou zábavu v HD rozlišení na všechny HDTV či monitory.

Za hranice hardwaru - ASUS Access Service Všechny produkty řady ASUS Eee mají předinstalovaný balík služeb ASUS Access Service, který poskytuje řešení týkající se hardwaru i softwaru. Služby, jako například APBank, Game Park, ASUS@Vibe, ASUS WiFi service, ASUS Webstorage a ASUS Safeguard, jsou připraveny k použití prostřednictvím ikony na ploše.

Další články k tématům - ASUS - Atom - Eee - EeeKeyboard - EeeTop - HD - HDTV - PC - procesor

Článek ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o. ze dne 18. ledna 2010 - pondělí

Další články od ASUS COMPUTER Czech Republic, s.r.o.