logo Czech ICT Alliance

Silicon Valley Startup Camp: workshop pro technologické startupy v Praze

Podnikatelský inkubátor US Market Access Center ve spolupráci s Czech ICT Alliance a jejími středoevropskými partnery ve dnech 20. - 22.10 2012 uspořádají v Praze intenzivní intenzivní workshop pro technologické startupy pod názvem Silicon Valley Startup Camp.

Začínajícím podnikatelům se tak nabízí jedinečná příležitost, aby se od úspěšných kolegů ze Silicon Valley poučili, jak uspět na globálním trhu a současně jak zaujmout investory vč. těch nejzkušenějších, kteří působí zejména v USA. Pro 10 vybraných českých start-upů hradí náklady účasti Czech ICT Alliance (zhruba 500 tis. Kč), akce se dále zúčastní vybraných start-upů z ostatních zemí střední Evropy.

Zájemci o účast na kempu se mohou přihlásit do 28.9. 2012. Po vyhodnocení přihlášených subjektů bude nejlepších 25 startupů pozváno na videoprezentaci před zkušené podnikatele ze Silicon Valley, kteří vyberou nejlepších 10 účastníků z ČR. Přihlášení podnikatelé tak získají cenný feedback od odborníků již ve fázi přihlášky.

Silicon Valley Startup Camp je určen zejména pro zakladatele technologických startupů s globálním potenciálem, kteří se chtějí poučit od zkušených podnikatelů ze Silicon Valley, a pro podnikatele, kteří chtějí zvýšit svou šanci na zajištění financování svého projektu od investorů z Evropy či USA. Podmínkou účasti je funkční produkt či služba, který si koupilo či ji využívá alespoň několik zákazníků, resp., realizovaná seed investice.

V rámci 3denního intenzivního praktického workshopu se uskuteční nejen celá řada přednášek a školení. Účastníci budou moci využít také individuální mentoring, nebo se zúčastnit tréninků prezentace investorům. Mezi přednášející patří mimo jiné představitelé US Market Access Center - Alfredo Coppola, President & Executive Director a Chris Burry, Senior Vice President & Director.

Na závěr akce dostanou zástupci startupů možnost, aby své projekty představili investorům ze Silicon Valley a pokusili se je zaujmout a případně získat jejich podporu. Svou účast přislíbili: Max Shapiro, zástupce investiční sítě Keiretsu Forum; Varouzhan Ebrahimian, Venture Partner společnosti Sunbridge Partners a investoři Allen Young a Victor Belfor. Nejlepší 3 společnosti získají 2měsíční pobyt v inkubátoru v Silicon Valley a bezplatné poradenství.

"Spolupráce s prestižními zahraničními organizacemi, které pomohou posunout české začínající inovativní firmy dál, je pro nás jednou z priorit. Výjimečné technologické znalosti českých startupů musejí jít ruku v ruce s velmi dobrými obchodními dovednostmi, to je bohužel něco, co u většiny lokálních stratupů postrádáme v mezinárodním srovnání", okomentoval důvody pro uspořádání takové akce v ČR výkonný ředitel Czech ICT Alliance Michal Zálešák. "Zároveň pomůže ČR prezentovat ostatním startupům ze střední Evropy", dodal.

US Market Access Center

Podnikatelský inkubátor a obchodní brána pro zahraniční high-tech společnosti US MAC na podporu vstupu malých a středních inovativních firem zejména z oblasti ICT na americký trh.

O úspěšnosti svědčí mj. výsledky za posledních 30 měsíců:

Investoři:

Další články k tématům - ICT - Startup - workshop - Michal Zálešák

Článek Czech ICT Alliance ze dne 30. srpna 2012 - čtvrtek

Další články od Czech ICT Alliance

Začínáme s kolaborativními roboty