logo Dell Technologies

Nový partnerský program Dell pro poskytovatele cloudových služeb

Cloud Service Provider program je nový partnerský program pro poskytovate hostingových služeb. Předmětem spolupráce není hardware, ale služby provozované na infrastruktuře Dell Technologies, které partneři poskytují flexibilně svým zákazníkům formou služby s měsíční platbou.

"Dell je v České republice dlouhodobým dodavatelem řešení pro společnosti poskytující hostované služby. Nyní těmto firmám nabízíme užší formu spolupráce, která jim kromě klasických partnerských benefitů může přinést i nové obchodní případy. V podstatě z našich spokojených zákazníků uděláme spokojené partnery. Pokud si zákazník nemůže dovolit jednorázovou investici do hardwaru nebo nedokáže přesně odhadnout potřebnou kapacitu infrastruktury či její vývoj, cloud service provider partneři jsou tu právě pro něj," říká Petr Biskup, Global Alliances Manager společnosti Dell Technologies.

Prvním takovým partnerem, který se do programu zapojil, je datacentrová společnost Master Internet. Master se tak postavil po bok největších partnerů, kterými jsou na globální úrovni třeba Rackspace či Aruba.

"Protože s technologiemi Dell pracujeme dlouhodobě, mají u nás zákazníci jistotu, že ke špičkovým serverům získávají přidanou hodnotu v podobě péče zkušených administrátorů. Díky zapojení Masteru do programu osloví Dell naším prostřednictvím zákazníky se zájmem o outsourcing. Pro nás je pak tento nový typ partnerství zajímavý i z pohledu plánované užší obchodní spolupráce," komentuje vstup do programu Petr Štěpánek, obchodní ředitel Master Internet.

Zásadním přínosem programu je užší spolupráce mezi partnerem a společností Dell Technologies. Ta tak umožňuje vytvoření nových specifických služeb pro český trh.

Po registraci do programu získají noví partneři vlastního lokálního Dell ambasadora, který s nimi bude konzultovat obchodní případy a rozvíjet vzájemnou spolupráci.

Program má několik úrovní, kterých mohou partneři dosáhnout podle uskutečněného obratu a získaných certifikací, a na jejich základě čerpat benefity.

Zájemci o vstup do Cloud Service Provider programu se mohou také obrátit přímo na Petra Biskupa - E: petr.biskup[zavinac]dell.com.

Článek Dell Technologies ze dne 10. června 2020 - středa

Další články od Dell Technologies