logo

Nová generace serverů PowerEdge pro umělou inteligenci a edge computing

Dell Technologies představuje 17 nových serverů Dell EMC PowerEdge pro rozšíření budování autonomní infrastruktury, které v oblasti edge computingu nabízejí lepší efektivitu IT, podporu AI a vycházejí vstříc potřebám IT mimo klasické datové centrum.

U nových serverů PowerEdge společnost Dell uplatnila 1100 patentů, které vlastní nebo přihlásila v USA. Díky tomu nové servery poskytují dosud nejvyšší výkon. Autonomní výpočetní systémy zákazníkům umožní v budoucnu plně využívat autonomně zaváděnou, autonomně poskytovanou a autonomně spravovanou infrastrukturu.

Dnes je díky automatizaci a Dell EMC OpenManage Enterprise správa serverů a systémů PowerEdge v průměru až o 85% méně časově náročná a o desítky kroků jednodušší.

Dostupnost řady serverů PowerEdge nové generace:

Dosud nejvyšší výkon

Nové servery PowerEdge optimálně využívají nejnovější technologie AMD a Intel a dokážou tak poskytovat výpočetní výkon pro nejdůležitější pracovní zátěže a aplikace, jaké zákazníci potřebují provozovat.

Servery PowerEdge R6515 s procesory AMD EPYC 3. generace urychlují zpracování dat u velkých databází Hadoop až o 60% a s tím i získávání důležitých poznatků.

Servery PowerEdge R750 s nastupujícími procesory Intel Xeon Scalable 3. generace vykazují až o 43% vyšší výkon při masivně paralelním řešení soustav lineárních rovnic, a umožňují tak provozovat výpočetně nejnáročnější pracovní zátěže.

Servery PowerEdge jsou nově vybavené sběrnicí PCIe Gen 4.0, která má dvojnásobnou propustnost oproti předchozí generaci - a osazené až šesti akcelerátory na server pro provoz nejnáročnějších datově intenzivních pracovních zátěží.

Díky těmto technologiím spolu s autonomní inteligencí jsou nové systémy nejlépe vybavené pro AI z celé dosavadní nabídky serverů PowerEdge a umožňují zákazníkům předvídat a rychleji řešit vznikající potřeby.

Dva zcela nové servery optimalizované pro využití akcelerátorů

Server PowerEdge XE8545:

Server PowerEdge R750xa:

Odolnost a malá hloubka přináší IT do okrajových prostředí

Odolné servery PowerEdge XR11 a XR12 založené na technologii Intel jsou určené k nasazení ve fyzikálně náročných podmínkách a v odloučených lokalitách, kde je požadován vysoký výkon a bezpečnost.

Vychází vstříc stoupajícím nárokům pracovních zátěží provozovaných v Edge prostředích - mají robustní šasi s minimálními rozměry vhodné do mělkých serverových skříní a prostor pro zapojení grafických akcelerátorů.

Bezpečnost jako nedílná součást

Organizace po celém světě jako svoji největší obavu v souvislosti s digitální transformací uvádějí zajištění ochrany dat a kybernetickou bezpečnost. Nové portfolio na to reaguje komplexním přístupem, který je zárukou, že jsou bezpečné po celou dobu své životnosti od výroby přes nasazení i dále. Jsou založené na odolné architektuře a využívají osvědčené zabezpečení Root of Trust na úrovni čipů.

Zajištění bezpečnosti začíná již před nasazením. Dell Technologies jako první u serverů nabízí ověření zabezpečených komponent, které je rozšířením procesu kontroly dodavatelského řetězce.

Funkce, které nabízí pouze Dell, jako je PowerEdge UEFI Secure Boot Customization, umožňují lépe spravovat bezpečnost při spouštění a chránit stroj proti útokům.

Energeticky úsporné chlazení

Energeticky úsporné produkty jsou důležité pro ochranu životního prostředí i pro zákazníky společnosti Dell. Unikátní design šasi nových serverů, potrubní ventilátory a adaptabilní chlazení zlepšují energetickou účinnost - ta díky tomu vzrostla až o 60% oproti předchozím generacím.

Přímé kapalinové chlazení u vybraných modelů serverů je vybavené speciální technologií detekce úniku, která pomáhá rychleji lokalizovat a odstraňovat závady.

Vícesměrová ventilace dokáže automaticky nasměrovat proud chladicího vzduchu na nejteplejší součást serveru a optimalizovat tak chlazení.

Článek ze dne 26. března 2021 - pátek

Další články od Dell Technologies

Nové koncepty pro hybridní práci

Nové funkce podpory a zabezpečení osobních počítačů

Nová řešení a služby Dell Technologies pro telekomunikace

Dell rozšiřuje svá řešení pro kybernetickou bezpečnost o nový software a služby

Nová generace serverů PowerEdge pro umělou inteligenci a edge computing

Dell EMC PowerStore Metro Node pro synchronní ukládání dat

Inovace serverů Dell EMC PowerEdge XE

Dell Technologies OneFS - hybridní cloud pro ukládání souborů

Dell EMC PowerScale - nový standard pro ukládání a využití nestrukturovaných dat

Nový partnerský program Dell pro poskytovatele cloudových služeb

Digitální transformace s podporou datové infrastruktury PowerStore

Dotykové obrazovky faytech pro průmyslovou automatizaci

Je načase zjednodušovat a automatizovat podnikovou IT infrastrukturu

Datové úložiště Dell EMC PowerMax s technologiemi nové generace

Dell Technologies Cloud zjednodušuje nasazení a správu hybridních cloudových prostředí

Nová generace datového úložiště Dell

Velkoformátový interaktivní monitor a počítače pro vzdělávání

Showroom Dell EMC v Praze

Nové trendy v oblasti digitální transformace moderních podniků

Úložiště PowerMax pro moderní datacentra

Jednodušší cesta k cloudu VMware

Jednodušší modernizace datacenter s podporou konvergované infrastruktury

Budoucnost partnerství lidí a strojů z pohledu podnikových lídrů

Vstupujeme do nové éry v partnerství lidí a strojů

Datová analýza s funkcemi pro snazší přípravu strukturovaných i nestrukturovaných dat

Servery Dell PowerEdge s vylepšenými procesory Intel

Dell PowerEdge servery pro malé a střední firmy

Areálová architektura Dell pro datová centra