logo DELL Computer s.r.o.

Ultrabook XPS 13: Dell posiluje pozice na českém trhu domácích počítačů

Zcela poprvé bude na českém trhu k dispozici také ultrabook v barvách Dellu. Model s označením XPS 13 váží jen 1,36 kilogramu a v nejužším místě má tloušťku pouhých 6 milimetrů a i ve svém nejtlustším bodě měří méně než jen dva centimetry.

Díky kompaktní konstrukci nabízí ultrabook XPS 13 13,3" displej v těle o rozměrech běžných 12" netbooků. Fanoušky počítačových her potěší Alienware X51. U toho se Dellu podařilo vtěsnat plnohodnotný výkon stolního počítače do rozměrů běžné herní konzole.

Letošní rok bude pro Dell ve znamení výrazného posilování pozice v segmentu počítačů pro domácí použití. Karty sází na nový obchodní tým a bohaté portfolio notebooků i herních počítačů.

Díky širokému portfoliu má Dell co nabídnout doslova každému

"Řada notebooků Inspiron zaujme zejména rodiny s dětmi. Její součástí jsou počítače s vyměnitelnými kryty - každý si tak může vzhled svého počítače v podstatě kdykoliv přizpůsobit svému vkusu či momentální náladě, a to během několika málo sekund", nastiňuje možnosti Radovan Kohút, marketingový ředitel Consumer divize Dellu pro region střední a východní Evropy. "Notebooky XPS jsou díky svému výkonu a kompaktním rozměrům určeny náročným zákazníkům, kteří jsou neustále v pohybu a od svého počítače vyžadují odolnost, spolehlivost a vysokou výdrž baterie", dodává.

Vlajkovou lodí nabídky je první ultrabook od Dellu XPS 13, který představuje jeden z nejkompaktnějších přístrojů ve své kategorii. "Rozměry notebooku jsou plně srovnatelné se standardními 12" netbooky, přitom nabízí plnohodnotný 13,3" displej,“ vysvětluje Kohút.

Nový ultrabook se vyznačuje precizním zpracováním, šasi z lehkého a odolného hliníku a základnou z uhlíkových vláken. XPS 13 lze díky ní používat bez nadměrného zahřívání i na klíně nebo v posteli.

Nezapomnělo se ani na hráče

"Již brzy chystáme výrazné zlepšení dostupnosti oblíbených produktů značky Alienware", uvádí Kohút. Nejnovějším přírůstkem v této již kultovní rodině herních počítačů je desktop Alienware X51. Ten bude vyhovovat zejména zákazníkům, kteří právě neoplývají místem - plnohodnotný herní počítač se skrývá v kompaktní schránce o velikosti běžné herní konzole.

"Navzdory malému tělu má toho tento mimozemšťan v hlavě hodně - poradí si i s nejnovějšími hrami ve vysokém rozlišení, včetně her ve 3D. Zážitek navíc umí obohatit i o osmikanálový prostorový zvuk. Díky nápadité konstrukci je Alienware X51 nepřehlédnutelný, ať už stojí kdekoliv", upozorňuje na vlastnosti nového modelu Kohút.

Kromě Radovana Kohúta se o nové produkty budou starat také další členové nového týmu - obchodní manažeři Martin Ulčák a Ivo Kaštovský.

Ti budou mít na starosti zejména správu produktového portfolia a rozvoj distribuční sítě.

Článek DELL Computer s.r.o. ze dne 3. února 2012 - pátek

Další články od DELL Computer s.r.o.

PowerEdge: 12. generace serverů Dell na platformě Intel Xeon E5

Ultrabook XPS 13: Dell posiluje pozice na českém trhu domácích počítačů

AddNet - unikátní provozně bezpečnostní DDI/NAC nástroj