logo OKsystem s.r.o.

BABEL - firemní platforma pro šifrovanou mobilní komunikaci

OKsystem v roce 2012 založil divizi pro vývoj mobilních aplikací. Mezi jedno z nejúspěšnějších řešení patří aplikace BABEL Business Edition, která zajišťuje šifrovanou komunikaci a bezpečné uložení odeslaných a přijatých zpráv a přiložených dokumentů na mobilních zařízeních.

Přístup k firemním informacím pomocí mobilních zařízení je stále častějším požadavkem stávajících i potenciálních zákazníků. Návrh a vývoj BABEL řešení je výsledkem spojení know-how z oblastí aplikované kryptografie a vývoje mobilních aplikací. BABEL Business Edition nabízí komplexní řešení pro šifrovanou mobilní komunikaci, které minimalizuje rizika plynoucí z nezabezpečené komunikace. Implementace a používání BABEL Business Edition zajistí, že komunikace bude šifrována při přenosu i uložení na mobilních telefonech.

BABEL je od začátku zamýšlen jako cross-platformní řešení, které je primárně určeno pro provoz na firemní infrastruktuře. Není to klasická cloudová služba, zákazník BABEL provozuje na svých serverech, které má pod svou plnou správou. Server zprostředkovává pouze datovou komunikaci mezi mobilními zařízeními, neuchovává žádné klíče a neúčastní se šifrování zpráv.

V případě, že odesílatel nebo příjemce nejsou připojeni on-line, zajišťuje zasílání notifikací a asynchronní doručení šifrovaných zpráv. Důležitá je vazba BABEL serveru na firemní adresář a možnost okamžitě reagovat na významná bezpečnostní rizika, jako je ztracený nebo ukradený mobil, případně odchod zaměstnance.

BABEL BE je primárně určen pro firemní zákazníky, neboť právě v soukromém sektoru je velká poptávka po zabezpečení veškerých informací, zejména s mobilními účastníky komunikace. Proto vzniklo řešení BABEL.

Typický firemní zákazník je společnost, jejíž management si uvědomuje cenu a důvěrnost informací, kterými disponuje, a nechce je předávat "zdarma" přes volně dostupné komunikační služby. Současně si je vědom, že informace, se kterými nakládá, je důležité předávat opravdu bezpečnou formou se zachováním mobility a zaručené dostupnosti. Licenční model je založen na ročním předplatném na zařízení, které dokážeme flexibilně navrhnout vzhledem k funkčním požadavkům zákazníka.

Hlavní vlastnosti řešení BABEL:

Aktuálně jsou k dispozici verze aplikace pro Apple iOS a Google Android, v tomto roce bude k dispozici také desktopová verze pro Windows.

Existuje verze také pro nefiremní uživatele, která je bez připojení k firemnímu serveru omezena na zasílání šifrovaných SMS. Pro vyzkoušení si ji lze bezplatně stáhnout z AppStore či Google Play.

Článek OKsystem s.r.o. ze dne 21. ledna 2015 - středa

Další články od OKsystem s.r.o.