logo OKsystem s.r.o.

Babelnet - česká platforma pro šifrovanou firemní komunikaci

Babelnet zajišťuje šifrovanou komunikaci mezi počítači s Windows nebo macOS a mobilními zařízeními se systémy iOS, Android a BlackBerry, nezávisle na zařízení, místu a způsobu připojení.

OKsystem uvádí na světový trh novou aplikací Babelnet - první českou platformu pro šifrovanou firemní komunikaci. Reaguje tak na zvýšenou obavu o bezpečnost komunikace a počítačovou kriminalitu obecně a v krátké době se chce stát jedním z významných hráčů v tomto segmentu.

"Firemní komunikace je dnes ve znamení BYOD (Bring Your Own Device), neboli doslova Přines vlastní zařízení. Stírá se rozhraní mezi vlastním a firemním mobilem, nemluvě o tom, že každý mobil je dnes téměř plnohodnotným počítačem, který si každý přizpůsobí svým potřebám, co do množství a typů stáhnutých aplikací. Výsledkem je, že citlivá firemní komunikace probíhá přes různé emailové programy a messengery bez ohledu na jejich zabezpečení. Přitom počítačová kriminalita roste výrazným tempem a každý je ohrožený. Zprávy v médiích o geopolitických hrozbách a průmyslové špionáži jenom dokreslují tuto aktuální hrozbu," vysvětluje Vítězslav Ciml, ředitel společnosti OKsystem.

Babelnet je multiplatformní řešení umožňující šifrovanou komunikaci mezi koncovými zařízeními s iOS nebo Android a počítači se systémy Windows nebo macOS. Každý uživatel může mít více zařízení, které mají synchronizované odeslané a přijaté zprávy a dokumenty. Babelnet spojuje uživatelský komfort oblíbených komunikačních služeb, jako je např. WhatsApp nebo Viber se silnou kryptografií a s koncepcí firemního serveru, který je pod plnou kontrolou firemních správců. Babelnet tak zaručuje, že utajené zprávy zůstanou utajené, a že kontakty a další informace na mobilních zařízeních nejsou použity ke skrytému financování vývoje aplikace a provozu komunikace.

Babelnet se jednoduše instaluje na mobilní zařízení a počítače a okamžitě připojí do firemní sítě či cloudu. Firemní instalace umožní komfortní dohled, integraci a správu uživatelů a zařízení. Babelnet podporuje jednoduchou integraci s aplikacemi třetích stran (DMS, HR, CRM…) a zajišťuje tak automatizovaný a bezpečný přenos informací a dokumentů z firemních aplikací k uživatelům.

Babelnet kombinuje silné kryptografické algoritmy a protokoly pro zajištění autenticity, soukromí a integrity při zasílání i uložení zpráv a dokumentů na počítačích a mobilních zařízeních.

Článek OKsystem s.r.o. ze dne 23. září 2016 - pátek

Další články od OKsystem s.r.o.