logo Skype Czech Republic s.r.o.

Skype se v Česku stává významným zaměstnavatelem v IT oborech

Skype Česká republika v roce 2012 více než zdvojnásobil počet svých zaměstnanců a do poloviny roku 2013 hodlá přijmout dalších více než 50 vysoce kvalifikovaných IT odborníků. Čeští specialisté se například velmi intenzivně podíleli na tvorbě nové verze Skype pro Windows 8.

Český tým společnosti Skype se těší v globálním měřítku významnému postavení.  V současné době společnost připravuje řadu dalších klíčových projektů, na jejichž realizaci budou pracovat také nové posily týmu.

"Naší ambicí je rozšířit počet zaměstnanců české pobočky Skype na zhruba 170 lidí. Půjde asi o čtyřnásobné navýšení oproti původnímu stavu. Tomu podřizujeme naše dlouhodobé aktivity na poli human resources. V současné době rosteme tempem 30 nových kvalifikovaných zaměstnanců za půl roku, což znamená, že každý týden do společnosti nastoupí nová posila", říká Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produktů ze společnosti Skype Česká republika.

"Tak mohutný růst si vyžaduje řada nových strategických projektů. Investince do vývojových týmů nám umožní rychlé reakce na nové trendy a tím lepší uspokojování požadavků našich zákazníků", dodává Tomáš Vocetka. V tuto chvíli česká pobočka Skypu zaměstnává více než stovku vývojářů a jiných odborníků.

V hledáčku má firma specialisty na různé technologie. Největší šanci mají vysoce kvalifikovaní vývojoví inženýři s praxí v oboru a znalostí angličtiny. Mezi novými pozicemi jsou také místa vedoucích pracovníků, která vyžadují zkušenosti s vedením týmu. Očekává se rovněž schopnost pracovat v nadnárodním kolektivu a ochota cestovat. Hlavní předpokladem je však orientace v oblasti nejmodernějších technologií a schopnost přicházet s novými nápady.

Firma zaměstnává rovněž nebývalé množství zahraničních odborníků, pro které se Praha stává zajímavým místem pro život i profesní rozvoj. Tomáš Vocetka k tomu říká: "Máme zastoupení celkem 16 národností - hodně uchazečů o zěměstnání přichází ze Slovenska, ale i z Portugalska, USA, Pobaltí nebo třeba Rumunska. Potvrzuje se nám předpoklad, že Praha se stává v rámci Evropy vyhledávaným místem s širokým uplatněním pro odborníky z oblasti IT".

Náborová kampaň, která je momentálně ve Skypu v plném proudu, potrvá minimálně do poloviny roku 2013 a na českém pracovním trhu nemá obdoby.

Další články k tématům - Skype - VoIP - zaměstnanci - Tomáš Vocetka

Článek Skype Czech Republic s.r.o. ze dne 19. prosince 2012 - středa

Další články od Skype Czech Republic s.r.o.