logo Sun Microsystems

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Nové energeticky účinné servery nabízejí pětkrát vyšší výkon a 2,5 x vyšší výkon na watt při polovičních rozměrech než mají konkurenční systémy x86; servery CMT třetí generace se systémem Solaris představují ideální platformu pro webové, javové a databázové aplikace.

Společnosti Sun Microsystems, Inc. a Fujitsu Limited rozšířily řadu serverů Sun a Fujitsu SPARC Enterprise o dva nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus. Třetí generace serverů CMT SPARC Enterprise T5140 a T5240, která je určena k nasazení od okraje sítě až po srdce podnikových datacenter, přináší zákazníkům převratný výkon a škálovatelnost. Pomůže jim zkonsolidovat datové centrum na velmi husté a energeticky úsporné výpočetní prostředí optimalizované a spravované operačním systémem Solaris 10. Servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 poskytují až 16krát vyšší výpočetní hustotu než konkurenční dvousoketové systémy x86 a až 32krát vyšší výpočetní hustotu než konkurenční čtyřsoketové systémy x86. Servery Sun a Fujitsu SPARC Enterprise T5140 a T5240 poskytují při polovičních rozměrech až třikrát vyšší výkon než konkurenční systémy RISC.

"Výkonnost a škálovatelnost nových systémů s procesory UltraSPARC T2 Plus a se systémem Solaris člověku vyráží dech," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. "Jen za dva a půl roku jsme více než pětinásobně zvýšili výkon technologie CMT, aniž bychom obětovali prostorovou nebo energetickou úspornost. Zákazníci nyní mohou tyto systémy škálovat pro více služeb web 2.0 nebo klasických aplikací CRM a ERP."

"Nově oznámené servery SPARC Enterprise umožňují organizacím virtualizovat jejich výpočetní infrastruktury a stavět vysoce škálovatelné, účinné a robustní internetové infrastruktury pro webové a podnikové služby," řekl Tatsuo Tomita, senior viceprezident společnosti Fujitsu Limited. "Tyto servery SPARC Enterprise jsou rychlejší a poskytují výhodnější poměr ceny a výkonu než konkurenční servery s procesory RISC. Zároveň nabízejí atraktivní možnost migrace z proprietárních unixových systémů. Inovativní servery SPARC Enterprise a open source systém Solaris v kombinaci se zkušenostmi společnosti Fujitsu v oblasti systémů pro kritické aplikace nabízejí zákazníkům podstatnou úsporu provozních nákladů díky převratné výpočetní hustotě a extrémní energetické účinnosti. Ekologická šetrnost serverů SPARC Enterprise T5140 a T5240 je pro zákazníky přidanou hodnotou, neboť snižuje dopad jejich podnikání na životní prostředí."

SERVERY SPARC ENTERPRISE T5140 A T5240 UMOŽŇUJÍ ZÁKAZNÍKŮM ZVLÁDNOUT VÍCE ÚLOH S MENŠÍMI PROSTŘEDKY

SPARC Enterprise T5140 a T5240 jsou první obecně použitelné servery se dvěma sokety pro procesor UltraSPARC T2 Plus. Server SPARC Enterprise T5240 v podnikových aplikacích, včetně Javy, ERP, e-mailu a databází OLTP, překoná všechny systémy x86. S vyšším výkonem za nižší cenu pomůže zákazníkům poskytovat nové služby a aplikace. V kompaktních rackových jednotkách o velikosti 1U nebo 2U nabízejí servery až 128 výpočetních vláken a dvakrát až čtyřikrát větší kapacitu paměti a interních disků než konkurenční systémy x86. Umožňují tak zákazníkům zkonsolidovat infrastrukturu datového centra na menší, výkonnější a energeticky úspornější prostředí.

Servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 nabízejí flexibilní, open source bezplatné virtualizační technologie Solaris Containers a Logical Domains (LDoms). V každém systému může být nakonfigurováno až 128 virtuálních serverů, takže na jednu skříň mohou zákazníci nasadit až 5 120 izolovaných domén. Díky tomu se nové systémy výborně hodí pro virtualizaci a konsolidaci serverů. Integrované rozhraní PCI-E a kryptografická akcelerace spolu s vysoce spolehlivou konstrukcí serveru a systému Solaris umožňují zákazníkům bezpečně provozovat vysoce efektivní virtualizovanou infrastrukturu pro podporu náročných webových a podnikových aplikací.

Extrémní škálovatelnost systémů SPARC Enterprise T5140 a T5240 vytváří podmínky pro vývoj zcela nové třídy aplikací, které naplno využijí výkon vícejádrových systémů. Sun a Fujitsu nabízejí širokou řadu vývojových nástrojů, například CoolTools a Sun Studio 12.

Podrobnější informace o CoolTools jsou k dispozici na adrese www.sun.com/servers/coolthreads/overview/cooltools.jsp. Další informace o aplikaci Sun Studio 12 a dalších nástrojích pro vývoj vícevláknových aplikací jsou k dispozici na developers.sun.com/devtools/index.html.

Nové systémy SPARC Enterprise jsou plně podporovány servisními organizacemi Sun a Fujitsu, které pomohou zákazníkům využít všechny výhody technologie CMT. Mezi nabízené služby patří poradenství pro konsolidaci a virtualizaci, optimalizace z ekologického hlediska, služby k systému Solaris 10 a podpora hardwaru a operačního systému. Další informace o službách Sun a Fujitsu jsou k dispozici na adresách www.sun.com/service a www.fujitsu.com.

NOVÉ SERVERY SPARC ENTERPRISE PŘINÁŠEJÍ REKORDNÍ VÝKON

Systémy SPARC Enterprise CMT od uvedení v roce 2005 vytvořily více než 50 výkonnostních rekordů. Dnes servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 udávají tempo převratným výkonem. Kromě toho porážejí konkurenci výborným poměrem ceny a výkonu i využitím energie a místa u kritických a výpočetně náročných pracovních úloh v podnikovém prostředí.

Podrobnější informace a úplný seznam výsledků systémů CMT v typových úlohách najdete na webových stránkách www.sun.com/coolthreads/benchmarks a www.fujitsu.com/global/services/computing/server/sparcenterprise

KONTEJNERY SYSTÉMŮ SOLARIS 8 A 9 PRO SOLARIS 10

Sun dále oznamuje nové virtualizační služby, které umožní přenést do nejnovějších systémů se Solarisem 10 aplikace ze systémů Solaris 8 a 9. S novými produkty Solaris 8 Containers a Solaris 9 Containers pro Solaris 10 lze na jediném systému SPARC provozovat několik prostředí Solaris 8 nebo Solaris 9, případně kombinaci obou. Zákazníci tak mohou zoptimalizovat provoz IT, maximálně využít místo v datovém centru a ušetřit výdaje za energii, chlazení a podporu. Při přechodu na nejnovější hardware nemusí rovnou přejít na Solaris 10, takže mohou okamžitě začít využívat výkon, škálovatelnost a ekonomickou výhodnost nových serverů SPARC Enterprise CMT.

Servery SPARC Enterprise T5140 a T5240 se budou po celém světě prodávat pod značkami Fujitsu i Sun. V ostatních ohledech jsou jejich vlastnosti identické.

Článek Sun Microsystems ze dne 14. dubna 2008 - pondělí

Další články od Sun Microsystems

Sun Microsystems spolupracuje s EU na výzkumu přístupnosti softwarových technologií

ČVUT a Sun otevřou prestižní Center of Excellence v Praze

Sun podpořil již čtvrtý ročník World Usability Day 2008

Sun Storage 7000

Sun Microsystems uvádí Solaris 10

Server Sun SPARC Enterprise T5440 se systémem Solaris vytvořil několik světových rekordů

Sun a Fujitsu se serverem SPARC Enterprise T5440 nově definují střední třídu podnikových počítačů

Sun Microsystems rozšiřuje virtualizační portfolio se softwarem Sun xVM

Sun Microsystems uvádí xVM VirtualBox 2.0 a nový program předplatného pro podporu podnikových zákazníků

Sun Microsystems uvádí nejrychlejší 1U server s procesorem X86 pro technické výpočetní úlohy

Tencí klienti Sun Ray od Sun Microsystems se stále více prosazují u zákazníků a udržují si dlouhodobý růst

Sun Microsystems oznamuje konečné výsledky hospodaření za uplynulý fiskální rok 2008 a jeho čtvrté čtvrtletí

Sun Microsystems a Fujitsu uvádějí novou generaci serverů SPARC Enterprise

Nové vysoce výkonné produktové řady Sun Microsystems posilují revoluci v oblasti otevřených úložných systémů

Eva Čermáková jmenována na post vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti Sun Microsystems

Sun Microsystems uvádí novou generaci softwaru Identity Manager

Nejvýkonnější otevřený HPC systém Sun Microsystems v pětici nejsilnějších superpočítačů světa

Sun představil unikátní projekt Blackbox

Vše, co jste chtěli vědět o MySQL

Vyzkoušejte si produkty Sun

Sun Microsystems rozšiřuje první otevřenou platformu pro ukládání dat novými službami a nástroji v operačním systému OpenSolaris

Sun rozšiřuje Sun Streaming System, nejškálovatelnější a nejflexibilnější platformu doručování videa přes IP

Sun Microsystems a Fujitsu rozšiřují řadu serverů SPARC Enterprise o nové systémy s procesorem UltraSPARC T2 Plus

Accenture a Sun Microsystems uvádějí řešení pro celopodnikové zabezpečení

NSA a Sun rozvíjejí technologie zabezpečení operačního systému OpenSolaris

Sun Microsystems uvádí software Role Manager a představuje novou strategii pro řešení podnikového řízení, správy rizik a zajištění shody

Sun se svými blade servery zaznamenal výrazný růst tržeb a počtu zákazníků

Sun Microsystems posiluje akvizicí společnosti innotek pozici technologie Sun xVM mezi vývojáři

Evropská komise udělila společnosti Sun Microsystems kontrakt v hodnotě 141 miliónů dolarů na zajištění IT produktů a služeb

Sun s řešením Modular Datacenter získal nové zákazníky v oblasti výroby, zdravotnictví, vysoce výkonných výpočetních aplikací a telekomunikací

Sun v Praze představil druhou generaci revoluční architektury UltraSPARC T2

Sun Microsystems oznamuje předběžné výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008

Sun Microsystems oznamuje dohodu o koupi společnosti MySQL