logo

ABRA na INVEXU prezentovala novinky

Společnost ABRA Software předvedla na letošním INVEXU svou novou tvář. Za uplynulý rok dokončila sjednocení názvu firmy s produktem, připravila i novou komunikační strategii a kompletní změnu korporátní identity. Co však návštěvníky INVEXU zaujalo nejvíce, byla pružnost, díky níž se informační systémy ABRA přizpůsobují uživateli a nikoliv naopak.

Současné tendence ERP systémů potvrdily, že zvolená cesta vývoje jediné produktové řady ABRA Gx, která využívá opakovaně stejné funkcionality ve všech čtyřech segmentech trhu, byla správným rozhodnutím. Zaručuje totiž zcela hladký přechod mezi jednotlivými verzemi, takže roste spolu s uživatelem.

"Systém lze také nastavit nejen podle požadavků a potřeb firmy, ale také podle nároků jednotlivých uživatelů," říká předseda představenstva a generální ředitel Abra Software a.s. Jaroslav Řasa. "Přibude-li zákazníkovi filiálka nebo zvýší-li se počet pracovníků, kteří se systémem pracují, kterákoliv Abra řady G se přizpůsobí a nabídne flexibilní počet uživatelů nebo poboček." Klient si může rovněž vybrat jak databázi (Firebird, Oracle), tak i operační systém (Windows, Linux) a svobodu volby má i v další nabídce, jíž Abra Gx disponuje - 23 různých modulů, které jsou spolu provázány, totiž spolehlivě pokryje veškeré potřeby a požadavky. Informační systémy Abra jsou také průběžně přizpůsobovány veškerým legislativním změnám.

Funkcionalita Scripting, umožňující upravit nebo rozšířit stávající chování jednotlivých částí systému, posunula Abru do finále prestižní soutěže IT PRODUKT 2007. Umožňuje do existujících objektů, agend a číselníků zařadit na vhodná místa vlastní programový kód, jímž systém získá pružnost, dovolující modifikovat stávající nebo vytvořit zcela nové chování systému přesně na míru uživateli. Gx scripting tak dává například možnost individuálního nastavení parametrů, definování položek ve vstupních formulářích nebo vlastního přizpůsobení vzhledu.

Všechny nástroje jsou integrální součástí produktu a není tudíž třeba další doplňující instalace. "Scripting dodává systému plnou elasticitu, takže se bez problémů přizpůsobí všem firemním procesům", říká marketingový ředitel ABRA Software David Němec. "Díky stále rostoucím požadavkům na informační systémy je to důležitá vlastnost, která je posune do zcela nové dimenze a poskytne tak uživatelům další rozšířené možnosti."

Článek ze dne 13. listopadu 2007 - úterý

Další články od Abra Software a.s.