logo

ABRA na konferenci Databázový svět

Společnost ABRA Software se aktivně zúčastnila odborné konference Databázový svět, která se konala na sklonku listopadu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. S přednáškou "Jak to, že ta nová verze je pomalejší?" na ní vystoupil vedoucí divize Vývoj Martin Schayna.

Letošní nejvýznamnější česká, čistě databázová konference se uskutečnila 29. listopadu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Nosným tématem v pořadí již pátého ročníku Databázového světa bylo: "Data jsou důležitá, informace důležitější". Setkání odborníků, zaměřené na využití databázových technologií v praxi, pořádal Informační technologický portál Databázový svět spolu s Centrem pro výzkum informačních systémů a jeho cílem bylo seznámit účastníky s teoretickými i praktickými novinkami a zajímavostmi v široké škále možných využití s ohledem na důležitost správy dat a zpracování informací.

Partnery konference byly společnosti ABRA Software, Cleverlance, CodeGear, IBM, InterSystems, LCS International, Microsoft, Oracle a Vema.

Vedoucí divize Vývoj ABRA Software a.s. Martin Schayna vystoupil s přednáškou na téma "Jak to, že ta nová verze je pomalejší?", která nesla podtitul "Úskalí kontinuálního vývoje databázových aplikací z hlediska výkonu, jeho měření a optimalizace". Rozebral v ní důvody vzniku výkonnostních problémů, jejich vyhledávání, řešení a prevenci jejich vzniku. S dalšími referáty vystoupili zástupci Cleverlance Enterprise Solutions, Oracle Czech, Borland Software, Microsoft a dalších společností.

Článek ze dne 18. prosince 2007 - úterý

Další články od Abra Software a.s.