logo

ABRA Software mění logo a hlásí připravenost na příchod eura

Odpovědně a s plnou vážností se ve společnosti ABRA Software připravují na příchod jednotné evropské měny na Slovensko v roce 2009. V dceřiné společnosti ABRA Software s.r.o., která působí na území Slovenské republiky, proto začaly přípravy už nyní.

ERP systémy řady ABRA Gx budou připraveny na tzv. "Duální zobrazování/oceňování", tedy povinnost nabízet koncovému spotřebiteli náhled přepočtu do druhé měny, která nastane v létě 2008 - do konce roku konečnou sumu v SKK v přepočtu na EURO, od 1. ledna 2009 naopak. Zkouškou ohněm bude rovněž změna měny účtování ze dne na den ke stejnému datu.

"Podle závěrů nedávného semináře PŘÍPRAVA NA EURO 2009 v Košicích, kterého jsme se zúčastnili, by měly velké společnosti začít s přípravou přechodu nejpozději 18 měsíců před Dnem D, menším firmám bude stačit polovina," říká předseda představenstva a generální ředitel ABRA Software a.s. Jaroslav Řasa. "Pro naše současné i nové uživatele budou včas připraveny samozřejmě změny v softwaru, ale zejména konzultace odborníků z ABRY, kteří budou zákazníkům v tak významném kroku plně k dispozici po celé přípravné období a pochopitelně i po zavedení eura. Tyto zkušenosti následně zúročíme i u našich českých uživatelů o tři roky později, kdy se k přístupu pravděpodobně chystá i Česká republika."

Kromě výše uvedených kroků čeká ABRU na Slovensku rovněž urychlený převod stávajících zákazníků, kteří dosud používají starší verze systémů, na novou řadu ABRA Gx, který už s možností evropské měny počítá. ABRA se také připojí k Etickému kodexu podnikatelů pro závádění eura.

Společnost ABRA se rozhodla v rámci nové komunikační strategie přistoupit ke změně své korporátní komunikace, jako první prošlo změnou firemní logo.

Článek ze dne 21. září 2007 - pátek

Další články od Abra Software a.s.