logo

Diplomová práce roku má své vítěze

Druhý ročník soutěže Diplomová práce roku zná jméno svého vítěze. Pro rok 2007 se jím stal Ondrej Martinský, čerstvý absolvent bakalářského studia fakulty informačních technologií na VUT v Brně se závěrečnou prací na téma "Rozpoznávání registračních značek vozidel".

Výsledky studentského klání o nejpřínosnější diplomovou práci v oboru informačních technologií, kterou vypisují Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) a přední český producent ERP systémů ABRA Software a.s., byly oznámeny 19. října krátce po poledni na Fakultě elektrotechnické ČVUT, která se jako jeden z partnerů stala hostitelem finálového dne.

Druhou příčku za diplomovou práci s názvem "Zpracování a zpřístupnění historických dokumentů" získal Petr Přidal z Masarykovy univerzity a na třetím místě skončil Ondřej Šťovíček, absolvent ČVUT, jehož práce nesla titul "Intranet ve stavební firmě". Všech šest účastníků finále obdrželo nabídku pracovního místa ve společnosti Abra Software a jako odměnu obdrželi vítězové od vyhlašovatele finanční částky 100000 za první místo, 20000 za druhé místo a 5000 korun za třetí místo.

"Chceme objevit, podpořit a hlavně podchytit nové talenty a upozornit absolventy i veřejnost na významný nedostatek IT profesionálů na trhu práce," řekl člen představenstva ABRA Software Petr Kuchař. "Soudě podle narůstajícího zájmu i výsledků, plní Diplomová práce roku svůj účel, proto už v lednu 2008 vypíšeme třetí ročník."

Článek ze dne 29. října 2007 - pondělí

Další články od Abra Software a.s.