logo

STAVMAT IN implementuje ABRA G4

Slovenská společnost STAVMAT IN spol. s.r.o. se sídlem v Malackách upgradovala systém Abra G3 na nejvýkonnější ERP z nabídky ABRA Software a.s. - systém ABRA G4.

Společnost STAVMAT IN s.r.o. působí již dvanáctým rokem na trhu stavebnin. V rámci své rozsáhlé obchodní sítě po celém Slovensku se zabývá nákupem, prodejem a dopravou stavebního materiálu. Společnost vybudovala síť dvaceti devíti maloobchodních a dalších velkoobchodních prodejen. Řadí se k firmám s největším obratem v oboru stavebnin na Slovensku. Některé druhy materiálů exportuje do České republiky (přes českou společnost STAVMAT IN CZ a.s.), do Maďarska, Polska a na Ukrajinu.

STAVMAT IN s.r.o. používal ABRU G3 od roku 2006. Ve chvíli, kdy počet současně pracujících uživatelů přesáhl počet 65, rozhodl se management společnosti povýšit informační systém. Rozhodování nebylo složité, spokojenost s dosavadním systémem vedla k rozhodnutí přejít na systém ABRA G4, který využívá robustní databázi Oracle.

ABRU G4 implementoval certifikovaný partner společnosti ABRA Software, firma Atec s.r.o. Jaroslav Jašek za implementační tým firmy Atec shrnuje největší praktické přínosy nového ERP pro STAVMAT: je to zejména využití modulu skriptování, s jehož pomocí se podařilo optimálně přizpůsobit ABRU potřebám společnosti - zejména online zobrazení specifických informací potřebných při prodeji. Pro management společnosti to je zejména využití modulu Business Intelligence, který každou noc automaticky generuje přehledy aktuálních dat pro použití managementu v dalším dnu.

"Největší přínos ABRY vidím v její provozní pružnosti," říká Ing. Oskar Kanda a dodává : "možnosti okamžitých oprav dokladů, kterou ABRA automaticky nabízí, jsme u konkurence nenašli, byla to jedna z funkčností, na kterou jsme při výběru systému kladli velký důraz."

Implementační tým zaváděl systém ABRA G4 s moduly podvojné účetnictví, skladové hospodářství, majetek, pokladní prodej, banka, prodej, nákup, pokladna, CRM, Call Centrum, evidence pošty a skriptování. Se systémem může pracovat až 160 současně pracujících uživatelů.

Smlouva mezi firmami STAVMAT IN a ABRA Software byla podepsána v září 2008 a ještě v tomto měsíci byl spuštěn ostrý provoz systému ABRA.

Další články k tématům - Abra - Atec - ERP - G3 - G4 - STAVMAT - Oskar Kanda

Článek ze dne 26. května 2009 - úterý

Další články od Abra Software a.s.