logo

Izraelská IT skupina Formula Systems se připojuje k Asseco Group

Asseco Poland SA, lídr páté největší IT skupiny v Evropě, získalo 3.9. 2010 majoritní podíl ve skupině Formula Systems se sídlem v Or Jehuda, Izrael. Jedná se o zatím největší akvizici v historii skupiny Asseco.

Akvizicí se tak Asseco Group stává vlastníkem 6823602 akcií, což představuje 50,19 % základního kapitálu a 51,18 % hlasů na valné hromadě akcionářů Formula Systems. Celkové náklady na transakci nepřekročí 145,3 mil. USD.

Akcie Formula Systems firma získala na základě dvou smluv. První uzavřela s investiční společností Emblaze Ltd., registrovanou v Ra’anana, Izrael. Jednalo se o odprodej 6687 642 akcií, což odpovídá 49,19 % základního kapitálu a 50,66 % hlasů na valné hromadě akcionářů Formula Systems. Transakce bude dokončena po schválení prodeje akcií valnou hromadou akcionářů firmy Emblaze, která by se měla uskutečnit nejpozději do 30.11. 2010. Na dalších 135960 akcií Formula Systems, které představují 1 % akciového kapitálu a 1,03 % hlasů na valné hromadě akcionářů společnosti, byla podepsána opční dohoda s fyzickou osobou, členem vedení Formula Systems.

Akcie Formula Systems jsou kótovány jak na Tel-avivské burze cenných papírů (TASE), tak i na newyorském NASDAQ Global Markets. Získáním majority ve Formula Systems, holdingové společnosti založené v roce 1985, se Asseco Poland stalo spoluvlastníkem dalších třech IT společností: Matrix IT, Magic Software Enterprises a Sapiens International Corporation. Firmy této skupiny působí v Izraeli, USA, Kanadě, Japonsku, Velké Británii, Německu, Nizozemí, Francii, Maďarsku a Indii.

"Projekt Asseco získal od počátku mé uznání. V našem partnerství vidím obrovský potenciál rozvoje. Asseco poskytuje přístup na nové trhy, zejména ve střední a východní Evropě, kde jsme doposud nevyvíjeli téměř žádnou iniciativu. Jsem rád, že Formula Systems bude mít reálný reálny vliv na směr vývoje ve skupině. Doufám, že se nám společně podaří získat další IT firmy nejenom proto, abychom posílili naši pozici na stávajících trzích, ale také proto, abychom si otevřeli nové možnosti podnikání," říká Guy Bernstein, CEO Formula Systems.

"Jsem nesmírně rád, že se jedna z největších izraelských IT firem připojila k naší skupině. Získali jsme tak partnery v jedné z nejinovativnějších zemí světa. Tuto příležitost využijeme ke vstupu na nové trhy, přístupu k sofistikovanému know-how, vysoce inovativním produktům a technologiím. Věříme, že společně se skupinou Formula Systems získáme další impuls k vytvoření skutečně globální společnosti. Jsem přesvědčen, že naše spolupráce přinese měřitelné výhody jak pro Asseco, tak pro všechny společnosti skupiny Formula Systems,“" dodává Adam Góral, prezident a CEO Asseco Poland.

Nejvýznamnější aktiva skupiny Formula Systems zahrnují podíly v těchto IT společnostech :

Další články k tématům - akvizice - Formula Sysems - Guy Bernstein - Adam Góral

Článek ze dne 16. září 2010 - čtvrtek

Další články od Asseco Central Europe, a.s.

Asseco Solutions opět na Světě informačních systémů

Izraelská IT skupina Formula Systems se připojuje k Asseco Group