logo Asseco Central Europe, a.s.

Úspěšná akvizice Asseco Slovakia v sousedním Rakousku

Rozšířením skupiny ASSECO směrem na západ a vytvořením Asseco Germany potvrdila skupina svoji sílu a schopnost prorazit i mimo CEE region.

Tento krok nezůstal ojedinělý a po získaní 60 % podílu rakouské společnosti UNiQUARE Software Development směřuje skupina ASSECO k vytvoření dalšího národního pilíře v západní Evropě – Asseco Austria.

Akviziční smlouva mezi společnostmi Asseco Slovakia a UNiQUARE Software Development byla podepsána dne 19.11.2007. Skupina ASSECO získala prostřednictvím Asseco Slovakia 60 % akcií, zbylých 40 % zůstává ve vlastnictví původních akcionářů. Transakce podléhá schválení Antimonopolního úřadu Slovenské republiky.

UNiQUARE Software Development se zaměřuje na vývoj softwarových řešení pro banky a finanční instituce. Jeho front-endové softwarové řešení pro CRM tvoří základ produktového portfolia společnosti. Svoje řešení dodává do Evropy, Asie, Středního východu a Afriky.

"Po úspěšném dobudovaní nového silného českého pilíře - Asseco Czech Republic, máme před sebou další výzvu, a to v spolupráci s Asseco Czech Republic vytvořit Asseco Austria. Jeho finální struktura by měla být financována i z prostředků získaných z IPO Asseco Czech Republic. Skupina ASSECO je pro UNiQUARE strategickým investorem a má zájem podílet se na jeho dlouhodobém rozvoji, jako též na vytvoření silné a stabilní společnosti, která by měla co nejdříve vytvořit základ pro již zmiňovaný pilíř skupiny ASSECO – Asseco Austria. Produktové portfolio UNiQUARE ideálně doplňuje řešení pro banky skupiny ASSECO. Akvizice UNiQUARE nám může výrazně pomoci prosadit se na západních trzích", vyjádřil se k akvizici reprezentant skupiny ASSECO, Jozef Klein, CEO a předseda představenstva Asseco Slovakia, a.s.

Dietmar Schwarzenbacher, generální ředitel společnosti UNiQUARE Software Development dodává : "Velikost a mezinárodní přítomnost jsou podmínkou úspěšného umístění softwarových produktů na trhu. Vstup společnosti UNiQUARE do skupiny ASSECO vytváří nové možnosti synergií. Produktová řešení obou stran se perfektně doplňují a vytváří nové obchodní příležitosti. Z naší vzájemné spolupráce budou nakonec těžit zejména naši zákazníci. Členství ve skupině nám umožní nabízet našim klientům promptní podporu ve více zemích."

Růstem skupiny ASSECO do nových států se otevírají potenciální nové trhy pro produkty a řešení jejích členů. Důležitým prvkem je kapitálový růst skupiny, který byl za prvních 9 měsíců tohoto roku nesmírně dynamický.

Významným krokem v nejbližším období bude připravovaná fúze Asseco Poland s polským IT gigantem PROKOM SOFTWARE. Skupina ASSECO by se tak měla stát největší IT společností v CEE regionu a plánuje se probojovat mezi TOP 10 IT firem v Evropě. Kapitalizace skupiny by se měla vyšplhat na úroveň 6 mld. PLN a počet zaměstnanců kapitálové skupiny zvýšit na 7 500. Po fúzi se společností PROKOM bude hlavním cílem skupiny dosáhnout v roce 2008 konsolidovaný čistý zisk na úrovni 65 mil. EUR.

Skupina ASSECO je v současnosti přítomná v Polsku, na Slovensku, v České republice, Rumunsku, Litvě, Německu a v Rakousku. Na rok 2008 předpokládá akvizice i v nových zemích: v Srbsku, Makedonii, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Slovinsku a Spojených státech.

Článek Asseco Central Europe, a.s. ze dne úterý 20. listopadu 2007

Další články od Asseco Central Europe, a.s.