logo

GigaBeam, nová vysokokapacitní mikrovlná technologie

České Radiokomunikace nasazují do provozu novou vysokokapacitní mikrovlnnou technologii GigaBeam - Gi-CORE G1.25, která bude sloužit pro připojení blízkých lokalit na celorepublikovou optickou síť Českých Radiokomunikací.

Technologické řešení s využitím technologie GigaBeam - Gi CORE Line bude výhradně využívat infrastrukturu Českých Radiokomunikací.

Technologie GigaBeam - Gi-CORE G1.25 bude využívána jako řešení pro uživatele, kteří již nyní mají primární připojení na optickém vedení, ale zároveň mají potřebu jej zálohovat pomocí jiné nezávislé technologie na oddělené síti. Řešení Českých Radiokomunikací nepředstavuje pro zákazníka velké finanční výdaje, ani nutnost měnit stávajícího poskytovatele. Řešení je užitečné i pro společnosti, které potřebují své stávající připojení posílit a investice spojená s časovou a legislativní náročností do budování optické přípojky by byla nevyhovující.

"Technologii GigaBeam - Gi-CORE G1.25 jsme před nasazením do širšího provozu podrobili dlouhodobým a náročným testům. Doposud byla technologie využívána hlavně našimi zákazníky z řad internetových operátorů, a to převážně pro poskytování páteřních spojů," říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací. Zákazníci tak ode dneška budou mít možnost objednat si z počáteční lokality garantované připojení do optické sítě až o kapacitě 1Gb/s, a následně do cílové lokality. Může se například jednat o PoP (Point of Presence) poskytovatele primárního připojení, o druhou lokalitu téže společnosti, o datacentrum, nebo jakékoli jiné místo v dosahu optické sítě Českých Radiokomunikací.

Výhody řešení :

Parametry připojení :

Jako zaváděcí akci připravily ČRa nabídku, kdy při objednání záložního okruhu k optické síti ČRa v lokalitě Praha, získá zákazník 1 Gb/s okruh za cenu 100 Mb/s. Akční cena činí 29.900 Kč bez DPH/měsíčně a je platná při objednání řešení do 23.9. 2010 a při minimální době trvání smlouvy 24 měsíců.

Článek ze dne 2. srpna 2010 - pondělí

Další články od Radiokomunikace a.s.