logo

WiMAX na jižní Moravě slaví již 100 dní

Bezdrátové připojení k internetové pomocí technologie WiMAX, kterou České Radiokomunikace zprovoznily v Brně, Zlíně, Znojmě a Uherském Hradišti, slaví v těchto dnes 100 dní svého fungování.

Zákazníci na jižní Moravě tak mají jedinečnou příležitost využít nejmodernější bezdrátový přístup k internetu.

Ve Zlínském kraji jsou pokrytými městy Zlín a Uherské Hradiště, v Jihomoravském kraji je hlavní lokalitou Brno a Znojmo. V těchto městech je celkem v provozu 6 základnových stanic – vysílačů. Bezdrátová technologie WiMAX je unikátní a vysoce moderní technologické řešení připojení k internetu.

"Na jižní Moravě jsme se rozhodli nabízet WiMAX služby ve čtyřech městech. V této chvíli je již tato síť postavena a v provozu 100 dní," řekl Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací.

Služby pod názvem Business WiMAX jsou určeny převážně menším a středním společnostem, které vyžadují vysokou spolehlivost a garantované služby. Vedle služeb pro firmy je připravena i služba pro domácnosti a živnostníky s názvem Premium WiMAX. Připojení k internetu, hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím technologie WiMAX je také ideálním řešením pro zákazníky, kteří potřebují konektivitu v místech, kde není jiná možnost připojení k internetu.

Další články k tématům - internetu - připojení - služby - WiMAX - Marcel Procházka

Článek ze dne 20. října 2009 - úterý

Další články od Radiokomunikace a.s.