logo

WiMAX od Českých Radiokomunikací hlásí v Praze úspěch, bude v dalších 25 městech

České Radiokomunikace zaznamenávají velký zájem o služby provozované na technologii WiMAX po jejich lednovém spuštění v Praze. Na základě pražského úspěchu České Radiokomunikace plánují postupně rozšířit síť do dalších 25 měst České republiky.

Služba poskytovaná prostřednictvím WiMAX technologie se probojovala i do finále soutěže IT Produkt roku 2009. WiMAX se bude spouštět postupně ve všech regionech České republiky. České Radiokomunikace spustí komerční provoz v prvních 10 lokalitách již na počátku srpna 2009.

"Úspěch služby WiMAX a zájem o její využívání v Praze nás velice těší, a proto jsme se rozhodli nabídnout tuto moderní technologii i zákazníkům v dalších částech České republiky," řekl Marcel Procházka, Head of Business Development Českých Radiokomunikací. "Dle ohlasů zákazníci nejvíce oceňují na službě WiMAX její komplexnost a parametry - zejména vynikající stabilitu a vysokou symetrickou rychlost. Pomocí jedné přípojky zákazníci dostávají kvalitní internetové, hlasové a datové služby, jejichž parametry jsou volitelné. Navíc vysoká rychlost a kvalita zůstává až do 15 km od základové stanice, což představuje více než trojnásobnou vzdálenost oproti dnes nejrozšířenějšímu způsobu připojení k internetu – ADSL, a zákazník je tak zcela nezávislý na kvalitě a pokrytí telefonním vedením," dodal Procházka.

Další články k tématům - Radiokomunikace - WiMAX - Marcel Procházka

Článek ze dne 9. července 2009 - čtvrtek

Další články od Radiokomunikace a.s.