logo

Tři kříže u Karlových Varů, další digitální dokrývač

České Radiokomunikace spustí 31. ledna 2010 další digitální dokrývače. Ty budou využívány pro multiplex 1 a 2. Tři Kříže jsou již sedmým spuštěným digitálním dokrývačem pro MUX1 a pátým pro MUX2, které České Radiokomunikace spustily pro své zákazníky.

Dokrývač je umístěn na vrchu Tři kříže, odkud je nyní provozováno analogové vysílání ČT2 a TV Prima pro Karlovy Vary a okolí. Multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

"Od diváků na Karlovarsku jsme registrovali žádosti na prověření kvality signálu v této lokalitě. Na základě měření a po dohodě s našimi zákazníky jsme se rozhodli spustit v této lokalitě dokrývač," říká Kamil Levinský, ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci digistranky.cz a nebo na státní telefonní lince 800906030.

Další články k tématům - digistranky - digitální - dokrývač - kříže - multiplex - Nova - pokrytí - Prima - Tři - TV - Kamil Levinský

Článek ze dne 27. ledna 2010 - středa

Další články od Radiokomunikace a.s.