logo

Výměna vysílací antény na vysílači Lysá Hora

České Radiokomunikace pomocí jeřábu vymění dne 20.5. 2010 hlavní vysílací anténu na beskydském vysílači Lysá hora. Nová anténa bude připravena přenášet jak stávající analogové vysílání, tak nově i první programy v digitální kvalitě.

Výměně antény bude předcházet přesun stávajícího analogového vysílání programů České televize do náhradního anténního systému. K tomu dojde v časných ranních hodinách 5. května 2010. Tento krok je nezbytný k plánované výměně hlavní vysílací antény, která bude schopna přenášet i digitální televizní signál.

Příprava vysílače na přenos digitálního signálu je nutná pro uskutečnění přechodu z analogového na digitální televizní vysílání podle Technického plánu přechodu.

"Lysá hora po osazení nové vysílací antény bude připravena na spuštění digitálního televizního vysílání, které divákům přinese nejdříve programy veřejnoprávního multiplexu, k čemuž by dle Technického plánu přechodu mělo dojít v červnu 2010, a příští rok i programy druhého komerčního multiplexu," říká Kamil Levinský, obchodní ředitel Českých Radiokomunikací.

Článek ze dne 5. května 2010 - středa

Další články od Radiokomunikace a.s.