logo

WiMAX Českých Radiokomunikací expanduje do dalších měst

Další čtyři města jsou od počátku roku 2010 pokryta bezdrátovou sítí WiMAX. České Radiokomunikace ještě na konci roku 2009 spustily technologii WiMAX v Domažlicích, Berouně, Mariánských Lázních a ve Dvoře Králové nad Labem.

Na počátku února 2010 došlo k rozšíření pokrytí také v Hradci Králové. Možnost připojení k vysokorychlostnímu bezdrátovému internetu je tedy nyní dostupná i v těchto lokalitách.

Vysílač v Domažlicích již v listopadu zajistil širší pokrytí v Plzeňském kraji, k poslednímu dni roku 2009 pak České Radiokomunikace spustily WiMAX i v Berouně, Mariánských Lázních a ve Dvoře Králové nad Labem. K rozšíření pokrytí službou WiMAX došlo také v Hradci Králové - spuštěn byl nový sektor Hradec Králové Černigov. Tím došlo k téměř úplnému pokrytí všech plánovaných lokalit - na spuštění čeká už jen základnová stanice v Děčíně.

Služby na bázi technologie WiMAX nabízí koncovým zákazníkům z řad menších a středních společností od převzetí maloobchodní části Českých Radiokomunikací počátkem prosince telekomunikační operátor T-Mobile.

"Technologii WiMAX využíváme pro zajištění komplexních telekomunikačních služeb pro větší společnosti a nyní také pro naše velkoobchodní partnery, kteří o WiMAX projeví zájem," říká Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací. "Výstavba základnových stanic v regionech se blíží do finále, nyní nás čeká spuštění poslední lokality," dodává Marcel Procházka.

K dnešnímu dni je tedy WiMAX Českých Radiokomunikací dostupný v těchto městech : Beroun, Brno FN, Brno Hády, Brno Nebovidy, České Budějovice, Domažlice, Dvůr Králové nad Labem, Františkovy Lázně, Hradec Králové, Cheb, Jablonec nad Nisou, Karlovy Vary, Liberec – Ještěd, Liberec - Vratislavice, Mariánské Lázně, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Písek, Plzeň, Praha – Chodov, Praha – Prosek, Praha – Strahov, Praha – Žižkov, Prostějov, Tábor, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Zlín a Znojmo.

Další články k tématům - pokrytí - Radiokomunikace - spuštění - WiMAX

Článek ze dne 4. února 2010 - čtvrtek

Další články od Radiokomunikace a.s.